ELFLA projekti

Vērtīgas vielas smiltsērkšķu sēklās

AS “Sistēmu inovācijas” sadarbībā ar Latvijas Universitāti, SIA “Rāmkalni Nordeco” un SIA “One Baltics” pasākuma "Atbalsts Eiropas Inovāciju partnerības lauksaimniecības ražīgumam un ilgtspējai lauksaimniecības ražīguma un ilgtspējas darba grupu projektu īstenošanai" ietvaros ir realizējuši projektu "Smiltsērkšķu sēklu eļļas iegūšanas tehnoloģijas izstrāde, izmantojot superkritisko CO2 ekstrakciju". Iegūtais produkts - uztura bagātinātājs ar unikālām īpašībām!

Bioloģiski ražots marmorēts steiks

Sadarbojoties 6 partneriem - ZS "Atēnas"SIA "Agrodats", SIA "Eco Onyx", SIA "Ekodārzs", Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātei (bij. LLU) un SIA LLKC Struktūrvienības Limbažu konsultāciju birojam - pasākuma "Atbalsts Eiropas Inovāciju partnerības lauksaimniecības ražīgumam un ilgtspējai lauksaimniecības ražīguma un ilgtspējas darba grupu projektu īstenošanai", tika realizēts projekts ar mērķi izstrādāt jaunu ekonomiski izdevīgāko un nobarošanai efektīvāko tehnoloģiju bioloģiskās lauksaimniecības sistēmā audzētu kvalitatīvu liellopu gaļas ražošanai, marmorētā steika ražošanai. Par projekta rezultātiem vari uzzināt noskatoties video.

PKS "Straupe"

Braucot caur Straupi, ikviens pamanīs pienotavu, kas tur atrodas jau vairāk nekā 100 gadus. Straupes pienotava tika uzcelta 1911. gadā, bet divus gadus vēlāk dibināta Straupes piensaimnieku biedrība. 1993.gada 1.jūnijā Straupes pienotavu apsaimniekošanā pārņēma tā paša gada 22.martā reģistrētā piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība „Straupe”.

Uzņēmums Latvijas tirgum ražo pieprasīto produkciju: sviestu, krējumu, biezpienu, jogurtus, krēmus, ķimeņu sieru, pienu, tīrkultūru. Ražošanā izmanto tikai dabīgo piena izejvielu, tādēļ produkcija ir pieprasīta dabīgo piena produktu lietotāju nišā.

SIA "Vienotnes"

Stalbes pagasta SIA “Vienotnes”, ir viena no PKS “Straupe” dibinātājām, kā arī viens no piensaimniecības uzņēmumiem, kas darbojas jau vairāk nekā 30 gadus. 1989. gadā izveidota paju sabiedrība "Rozula". 2014 - 2020 plānošanas periodā īstenoti trīs ES projekti. 2021. gadā tika uzcelta jauna ferma ar slaukšanas robotiem.

ZS “Liepkalns”

Zemnieku saimniecība “Liepkalns” ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts tālajā 1991. gadā. 2016. gadā saimniecību no saviem vecākiem pārņēma tās pašreizējais īpašnieks Aleksejs Danilins, ar mērķi atgūt un savu senču pusmuižas zemes un attīstīt bioloģisko lauksaimniecību. Z/s “Liepkalns” ir inovatīva, aktīva, sadarbībai atvērta saimniecība, kas saimnieko gan ar modernām tehnoloģijām, gan darbos pielieto arī senču metodes. Saimnieki labprāt dalās ar savu pieredzi, stāsta par savu nodarbošanos visiem interesentiem un ir īsteni Latvijas un Latgales patrioti.

AS “Lopkopības izmēģinājumu stacija Latgale

Lopkopības izmēģinājumu stacija “Latgale” Viļānu novadā darbojas teju jau 20 gadus. Līdz šim tās galvenie darbības virzieni ir bijuši piena lopkopība un tai nepieciešamo graudaugu audzēšana, kā arī lopbarības pārstrāde. “Latgale” Viļānos apsaimnieko ap 700 hektāriem zemes, tās apjomu turpmāk iecerēts arī paplašināt. Uzņēmuma virzītājspēks ir tā valdes priekšsēdētāja Valentīna Sarkane – enerģiska, uzņēmīga, darbība, zinoša, vienmēr pozitīva, cilvēks, kurš neapstājas pie sasniegtā, bet arvien izvirza jaunus mērķus un izaicinājumus.

SIA “Lestene”

SIA “Lestene” ir lauksaimniecības uzņēmums Kurzemes novadā, kura darbība rit jau teju trīsdesmit gadus. Uzņēmums veiksmīgi apsaimnieko 1825 ha lielu platību zemes un ikdienā apkopj 809 liellopu lielu ganāmpulku, tai skaitā arī 374 slaucamas govis.