Lauku atbalsta dienests (LAD) ir sagatavojis ērtu rīku – mobilo lietotni, lai būtiska informācija lauksaimniekam, mežsaimniekiem un zivsaimniekiem ir pieejama līdzi tālrunī. Lietotni var izmantot visi tie dienesta klienti, kuri izmanto LAD Elektronisko pieteikšanās sistēmu.

Mobilā lietotne ir pieejama bez maksas:

  • Android viedierīcēm (6.0 un jaunāka versija),
  • iOS viedierīcēm (11.4 un jaunāka versija).

LAD mobilā lietotne nodrošina ātrāku un vienkāršāku komunikāciju starp dienestu un tā klientiem. Rezultātā - lauksaimnieki informāciju saņem ātrāk, spēj ātrāk reaģēt dažādās problēmsituācijās un par to informēt dienestu.

No 2023.gada sākuma mobilajā lietotnē klientu ērtībai ir ieviests jauns risinājums – iesniegt informāciju dienestam bez autorizācijas. Atverot lietotni ir redzama atsevišķa sadaļa “Informē LAD”. Tajā ikviens var izveidot anonīmu ziņu ar foto informāciju un nosūtīt to dienestam izvērtēšanai. Jāņem vērā, ka attēla uzņemšanas laikā, viedtālrunī ir jābūt aktivizētai GPS koordināšu noteikšanai. Patlaban ir pieejamas četras ziņojumu kategorijas – "Dažādi", "Minimālā augsnes apstrāde", "Pļaušana un kultūraugi", kā arī "Ziņojumi par pārkāpumu". Ir plānots, ka ziņu kategoriju loks nākotnē tiks paplašināts.

LAD mobilajai lietotnei jauna funkcionalitāte

Arī turpmāk LAD mobilā lietotne tiks papildināta ar citām jaunām funkcionalitātēm.