Piens un augļi skolai logo

Programmas skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu mērķis ir bērnu vidū veicināt veselīgu ēšanas un uztura paradumu veidošanos, kas būtu noturīgi visu turpmāko dzīvi, ka arī palielināt programmas efektivitāti, nodrošināt mērķtiecīgāku atbalstu un palielināt veselīga uztura patēriņa veicināšanu starp skolēniem.

Skolu programma darbojas ar vienotu pieeju produktu izdalei bērniem un jauniešiem – gan piena produktus, gan augļus un dārzeņus bez maksas trīs reizes mācību nedēļā var saņemt gan pirmsskolnieki, gan 1.-9.klašu skolēni.

Kur rodas piens?

Piena fermā “Lestene” valda liela rosība! Fermā kopumā mitinās teju tūkstotis gotiņas – gan lielās govis, gan arī mazie teliņi. Kopā ar atsaucīgo fermas saimnieku var iepazīties ar fermas ikdienu, apskatīties tās iekštelpas un uzzināt to, kā tad rodas piens. Vai zināt, kas ir “teļu taksis”? Noskatieties!

No sēklas līdz dārzenim

Saimniecība “Gundegas” un tās uzņēmīgā saimniece audzē visu to, ko lauku sētā var izaudzēt – gan burkānus, gan bietes, arī tomātus un gurķus. Un tieši gurķi ir šī video stāsta galvenie varoņi. Uzzini, kā no mazas sēkliņas izaug gardais un veselīgais dārzenis – gurķis!

Ābols Pienšļācis dodas ceļojumā pie bērniem, kas ēd skolas augļus un dzer skolas pienu!

Saldi. Garšo ļoti labi. Rodas no kokiem. Viņi ir saldi un sulīgi. Tie ir āboli programmā "Piens un augļi skolai".

Piens, augļi un dārzeņi Latvijā

Stāsts par to kā piens, augļi un dārzeņi nonāk pie bērniem skolās un bērnudārzos un kāpēc tos lietot uzturā ir veselīgi.

Programma "Piens un augļi skolai" Latvijā

Videostāsts par programmas mērķiem un izsniegtajiem produktiem.