Atbalsta pretendents
Dārzeņkopības un augļkopības nozares lauku saimniecības, kuras kopējais apgrozījums no lauksaimniecības nozares pēdējā noslēgtā gadā pirms lauku saimniecība piesakās atbalsta saņemšanai ir vismaz 4 000 EUR.
Atbalstāmās aktivitātes tikai augļkopības un dārzeņkopības nozarē:
- ražas novākšanas tehnika;
- speficiski traktori;
- ieguldījumi, kas paredz ieviest alternatīvas enerģijas izmantošanu saimniecības pašpatēriņam saskaņā ar Noteikumu Nr. 776 12.3. apakšpunktu.
Projektu īsteno, ievērojot klimata pārmaiņu mazināšanas un pielāgošanās ieguldījumus atbilstoši Noteikumu Nr.776 2. pielikumam, vismaz šādā apmērā:
- 10% no maksimāli attiecināmo izmaksu summas – maza saimniecība, kuras kopējais apgrozījums pēdējā noslēgtajā gadā ir 4 000 – 70 000 euro;
- 30% no maksimāli attiecināmo izmaksu summas – vidēja saimniecība, kuras kopējais apgrozījums pēdējā noslēgtajā gadā ir 70 001 – 350 000 euro;
- 50% no maksimāli attiecināmo izmaksu summas – liela saimniecība, kuras kopējais apgrozījums pēdējā noslēgtajā gadā ir vairāk nekā 350 000 euro.
Atbalsta intensitāte
30 - 50% (pamatlikme ar papildus intensitāti).
Maksimālā atbalsta intensitāte apakšpasākumā ir līdz:
- 50 % - tehnikai un iekārtām
Attiecināmās izmaksas
Vienam atbalsta pretendentam plānošanas periodā 2021.–2027. gadam maksimālo attiecināmo izmaksu apmēru un atbalsta intensitāti nosaka ņemot vērā saistītās personas, kopprojekta gadījumā – tikai attiecināmās izmaksas katram kopprojekta dalībniekam un katra apakšpasākuma aktivitāšu izmaksām atsevišķi. Maksimālais attiecināmo izmaksu apmērs ir:
- 1 000 000 EUR (t. sk. traktortehnikas un ražas novākšanas tehnikai 400 000 EUR), ko būvniecības gadījumā var palielināt līdz 2 000 000 EUR tādam atbalsta pretendentam, kura ieņēmumi no lauksaimnieciskās darbības pārsniedz 50 procentus no kopējiem ieņēmumiem, par izmaksātas darba algas un ar to saistīto darbaspēka nodokļu un nodevu kopsummu pēdējos divos gados.
Maksimālais attiecināmo izmaksu apmērs atbalsta pretendentam nepārsniedz tā ieņēmumus no lauksaimniecības produktu ražošanas un pārstrādes pēdējos divos noslēgtajos gados, ņemot vērā noslēgto gadu ar augstāko ieņēmumu rādītāju, vai, ja atbalsta pretendents dibināts pēdējā noslēgtajā gadā pirms projekta iesnieguma iesniegšanas, nepārsniedz pēdējā noslēgtā gada ieņēmumus no lauksaimniecības produktu ražošanas un pārstrādes:
- vairāk par piecām reizēm, ja atbalsta pretendenta kopējais apgrozījums ir līdz 70 000 EUR;
- vairāk par trīs reizēm, ja atbalsta pretendenta kopējais apgrozījums ir lielāks par 70 000 EUR.
Vienā projekta iesniegumā var ietvert apakšpasākumu „Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās”, „Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē” un „Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā” vairākas aktivitātes.
Svarīgi ievērot!
Būvniecības gadījumā iepirkuma dokumentus var iesniegt ar projekta iesniegumu vai 6 mēnešu laikā, bet ne vēlāk kā piecu darbdienu laikā pēc iepirkuma procedūras pabeigšanas.
Tehnikas un iekārtu iegādes gadījumā jāizmanto Tehnikas un iekārtu katalogs.
Projekta uzraudzības periods ir
- pieci gadi pēc to īstenošanas;
- septiņi gadi, ja projekts īstenots gaļas liellopu audzēšanas nozarē vai ilggadīgo augļkopības kultūru stādījumu ierīkošanā;
- pieci gadi pēc līzinga līgumā noteikto visu saistību izpildes (līzinga objekta vērtības izmaksāšanas līzinga kompānijai un iegādātās preces pārņemšanas īpašumā), ja prece iegādāta, izmantojot finanšu līzinga līdzekļus.