Plānošanas periods
2023-2027
Programmas tips
Projekti un investīcijas
Statuss
Kārta izsludināta
Nozare
Informatīvie pasākumi
Atbalsta saņēmējs
Kooperatīvā sabiedrība Nozares nevalstiskā organizācija
Iesniegšanas veids
Elektroniskā pieteikšanās sistēma (EPS)
  • 1.kārta atvērta
    • 30.04.2025.- 30.05.2025.
  • Pieejamais finansējums
    •  187 200 EUR
  • 2.kārta atvērta
    • 01.08.2025.- 01.09.2025.
  • Pieejamais finansējums
    •  375 200 EUR
  • Īstenošanas vieta
    • Latvijas teritorija

Atbalsts intervencē ir paredzēts nevalstiskajām organizācijām un kooperatīvām sabiedrībām informatīvu pasākumu organizēšanai jebkuram atbilstošam interesentam (gala labuma guvējam vai to pārstāvim). Pasākumu  ietvaros var iegūt informāciju un zināšanas, lai paaugstinātu izpratni par lauksaimniecības, mežsaimniecības un pārtikas ražošanas (izņemot zivsaimniecības produktus) jautājumiem, uzņēmumu izaugsmi, digitalizāciju un citiem MK Noteikumu Nr.85 3.punktā norādītajiem jautājumiem, tādējādi sekmējot lauku teritorijas attīstību.

Svarīgi!

! Iesniegto projektu īstenošanas termiņš (no lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu):

1.kārtā - līdz 2025.gada 29.augustam.

2.kārtā - līdz 2026.gada 31.augustam.

 

Projektu atlases kritēriji intervencei LA 1.3 “Informatīvie pasākumi”

Projekta mērķis

Intervences mērķis ir veicināt profesionālo zināšanu un prasmju pilnveidi, nodrošinot informatīvo pasākumu pieejamību, lai paaugstinātu izpratni par lauksaimniecības, mežsaimniecības un pārtikas ražošanas (izņemot zivsaimniecības produktus) jautājumiem, uzņēmumu izaugsmi, efektivitātes palielināšanu un konkurētspējas uzlabošanu, digitalizāciju un jauno tehnoloģiju izmantošanu, saimniekošanas dažādošanu, vides un klimata pasākumiem, kā arī dabas resursu ilgtspējīgas apsaimniekošanas metožu pielietošanu, atjaunojamiem energoresursiem, antimikrobiālās rezistences un dzīvnieku labturības jautājumiem, darba tiesībām, darba drošības un arodveselības jautājumiem, zinātnes atziņu un jaunas prakses pielietojamību, kā arī citiem jautājumiem, tādējādi sekmējot lauku teritorijas attīstību.

Atbalsta pretendents ir:

  • lauksaimniecības vai mežsaimniecības nozares nevalstiskā organizācija;
  • kooperatīvā sabiedrība, kas ieguvusi atbilstības statusu saskaņā ar kooperatīvo sabiedrību atbilstības jomu regulējošiem normatīvajiem aktiem un darbojas lauksaimniecības, mežsaimniecības vai pārtikas, dzērienu un amatniecības (mājražošana) nozarē.

! Atbalsta pretendentam ir jābūt pieredzei informatīvu pasākumu īstenošanā (vismaz iepriekšējo triju gadu laikā), pietiekamam personālam ar nepieciešamo kvalifikāciju un informatīvā pasākuma īstenošanai nepieciešamais materiāli tehniskais nodrošinājums (MK Noteikumu Nr.85 12.punkts).

Gala labuma guvēji ir:

  • fiziskas personas, kuru dzīvesvieta ir deklarēta lauku teritorijā vai kuru nekustamā īpašuma (lauksaimniecības vai meža zemes) adrese ir lauku teritorijā;
  • juridiskas personas, kuru juridiskā adrese ir lauku teritorijā.

Lauku teritorija ir Latvijas teritorija, izņemot valstspilsētas un pilsētas, kurās ir vairāk nekā 5000 iedzīvotāju.

! Informatīvā pasākuma rīkošanas nosacījumi:

Atbalsta intensitāte

Atbalsta intensitāte ir 100 procentu.

Atbalsta apmērs:

  • vienam atbalsta pretendenta organizētam vietēja mēroga informatīvajam pasākumam – līdz 5 000 euro;
  • viena atbalsta pretendenta organizētam starptautiska mēroga informatīvajam pasākumam, tas ir, pasākumam, kurā vismaz viens ārvalstu jomas profesionālis (lektors) piedalās klātienē – līdz  10 000 euro.

Maksimālās attiecināmās izmaksas

Vienam atbalsta pretendentam vienā kārtā maksimālais atbalsta apmērs - 50 000 euro. 

Attiecināmas ir izmaksas, kas ir tieši saistītas un ir nepieciešamas informatīvā pasākuma nodrošināšanai, piemēram, lektoru atlīdzība; tulkošanas un publicitātes izmaksas; lektoru un atbalsta pretendenta personāla transporta (ceļa) izdevumi un izmaksas par naktsmītni;  telpu, iekārtu, tehnikas un tiešsaistes rīku izmaksas; organizatoriskās izmaksas, tai skaitā kafijas pauzes izmaksas, kā arī netiešās izmaksas, kas nepieciešamas pakalpojuma nodrošināšanai, bet nav tieši saistītas ar pakalpojuma sniegšanu (MK Noteikumu Nr. 85 19.punkts).

! Attiecināmi ir izdevumi, kas veikti pēc projekta iesnieguma iesniegšanas un apstiprināšanas.

! Par jebkuru piegādi, pakalpojumu vai darbu, ir jārīko atbilstoša iepirkuma procedūra saskaņā ar normatīvajiem aktiem par iepirkuma procedūras piemērošanu.

Svarīgi

Minimālais informatīvā pasākuma apmeklētāju skaits ir 10 gala labuma guvēji vai gala labuma guvēju – juridisko personu – pārstāvji.

Informatīvā pasākuma organizētājs (atbalsta pretendents) nodrošina pieteikšanās iespēju pasākuma dalībniekiem (gala labuma guvējiem) vismaz divas nedēļas pirms informatīvā pasākuma, kā arī informē Lauku atbalsta dienestu par informatīvā pasākuma vietu un laiku.

Projekta publicitāte

Informāciju par informatīvajiem pasākumiem atbalsta pretendents publisko un nosūta Eiropas Savienības Lauksaimniecības zināšanu un inovācijas sistēmas (AKIS) sekretariātam uz e-pasta adresi akis@llkc.lv (AKIS sekretariāta funkcijas pilda SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”).

De minimis atbalsts

Ja informatīvais pasākums tiek rīkots tādās nozarēs kā pārtikas ražošana (proti, tādu pārtikas produktu ražošana, kas nav minēti Līguma par Eiropas Savienības darbību I pielikumā un izņemot zivsaimniecības produktus), vai jebkurā citā nelauksaimniecības nozarē, izņemot mežsaimniecību, atbalsts tiek piešķirts saskaņā ar Regulu (ES) 2023/2831, kas paredz de minimis atbalsta piemērošanu. Attiecīgi de minimis nosacījumi ir piemērojami gan atbalsta pretendentam, gan gala labuma guvējam, kura darbība nav vērsta uz lauksaimniecības produktu primāro ražošanu.

Projektu iesniegšanas kārta Kārtas periods Dokuments Pieejamais publiskais finansējums, EUR
1.kārta 30.04.2025.- 30.05.2025.

Paziņojums

187 200

2.kārta 01.08.2025.- 01.09.2025. Paziņojums 375 200