Klientiem KLP 2023-2027 Platību maksājumi
Platību maksājumi 2024

Šogad aprīļa vidū tiks uzsākta pieteikšanas platību maksājumiem: provizoriski pieteikties varēs no 2024. gada 17. aprīļa līdz 22. maijam, bet ar kavējuma samazinājuma sankciju līdz 17. jūnijam. Pieteikumus Lauku atbalsta dienesta pieņems Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā, bet mazās saimniecības tos arī šogad varēs iesniegt mutvārdos pa tālruni.

Precīzāka informācija par platību maksājumu saņemšanas nosacījumiem lauksaimniekiem tiks sniegta pēc Ministru kabineta noteikumu apstiprināšanas.

Lauku atbalsta dienests aprīlī plāno arī informatīvos seminārus un vebinārus lauksaimniekiem. Informācija par precīziem to norises laikiem tiks publicēta LAD tīmekļvietnē aprīlī.

Tiek plānots, ka vienlaikus ar pieteikšanos platību maksājumiem lauksaimnieki varēs pieteikties arī īstermiņa aizdevumam no ilgtspēju sekmējošais ienākumu pamatatbalsta (ISIP). Līdzīgi arī dīzeļdegvielai ar samazināto akcīzes nodokļa likmi provizoriski varēs pieteikties no 17. aprīļa.

Ievērībai! Mainīts vebināra norises laiks! Tas notiks 19.aprīlī plkst.10.00!

Vebinārs par pieteikšanos platību maksājumiem un izmaiņām šajā gadā

19. aprīlī lauksaimnieki ir aicināti piedalīties vebinārā, kura laikā Lauku atbalsta dienesta speciālisti pastāstīs par pieteikšanos platību maksājumiem, nosacījumiem to saņemšanai, kā arī gaidāmajām izmaiņām 2024. gadā.

Vebinārs tiek organizēts tiešsaistē, tajā var piedalīties, noskatoties to LAD mājaslapā un YouTube kontā. Jautājumus vebināra laikā varēs uzdot rakstiski YouTube tiešsaistes tērzēšanas logā. Pēc vebināra būs pieejams tā ieraksts. Vebināram pieteikties iepriekš nav nepieciešams.