Citi pasākumi
Turcijas delegācijas vizīte

25.- 26. septembrī Lauku atbalsta dienestā viesojās Turcijas lauksaimniecības eksperti, lai divu dienu vizītes laikā pārrunātu gan LAD pieredzi darbā ar klientiem, pieejamo atbalstu lauksaimniekiem, investīciju pasākumu daudzveidību, LAD informācijas sistēmas izveidi, moderno tehnoloģiju izmantošanu, investīciju pasākumu kontroļu aprakstu, gan arī apmeklētu uzņēmumus Latvijā.

Vizītes laikā LAD Stratēģiskās komunikācijas un klientu pārvaldības departamenta direktore Kristīne Ilgaža pastāstīja par dienesta mērķiem un uzdevumiem, sadarbību ar citām valsts iestādēm un lauksaimnieku organizācijām, klientu informēšanas darbu, daudzveidīgajiem atbalsta pasākumiem un lauksaimniecības izaugsmi, kopš Latvija iestājās Eiropas Savienībā. Liela interese viesiem bija par Elektronisko pieteikšanās sistēmu un mobilo lietotni, kā arī robotu un virtuālo asistentu izmantošanas iespējām.

Lauksaimniecības un lauku attīstības departamenta Projektu kontroles daļas speciālisti Artūrs Šluburs un Lana Rika prezentēja LAD investīciju pasākumu kontroles sistēmu, raksturoja, kā tiek veiktas kontroles gan attālināti, gan klātienē.

Turcijas delegācija kopā ar LAD ekspertiem viesojās SIA “Rāmkalni Nordeco” sukāžu ražotnē. Uzņēmuma pārstāvis Kaspars Timermanis savā stāstījumā atklāja, kur iegūst ogas un augļus sukāžu ražošanai, kuri ir lielākie eksporta tirgi un lielākie izaicinājumi uzņēmuma darbā. Turcijas viesi interesējās par ES finansētajiem projektiem un to īstenošanu, nozīmi uzņēmuma izaugsmē.

Kā garšo piens Latvijā? To viesi no Turcijas noskaidroja SIA “Vienotnes”, kur valdes priekšsēdētājs Normunds Ruķis izstāstīja, kā saimniecībai izdevies palielināt slaucamo govju skaitu un atklāt jaunu, ar robotiem aprīkotu kūti.

Turcijas delegācija atzina, ka vizīte bijusi ļoti nozīmīga un izteica vēlmi sadarboties ar LAD arī turpmāk.