Citi pasākumi Informācija presei
Mikrozaļumi

No 1. aprīļa sākas šā gada sezonas laukstrādnieku reģistrācijas periods, kas ilgs līdz 30. novembrim. Sezonas laukstrādniekus var nodarbināt tādos darbos kā augļkoku, ogulāju un dārzeņu sēja vai stādīšana, sējumu un stādījumu kopšana, ražas novākšana, augļu, ogu un dārzeņu šķirošana, akmeņu lasīšanas darbos, lai nodrošinātu lauksaimniecības zemes sagatavošanu produkcijas ražošanai.

Maksimālais termiņš, kurā laukstrādniekam var piemērot sezonas laukstrādnieka ienākuma nodokļa režīmu, nevar pārsniegt 90 nostrādātās dienas. Saņemto ienākumu maksimālais apmērs nevar pārsniegt 3000 eiro.

Sezonas laukstrādnieku reģistrācijai jāizmanto LAD Elektroniskā pieteikšanās sistēma. Ērti un ātri to var izdarīt, arī izmantojot dienesta mobilo lietotni. Lietotnes sadaļā “Sezonas ls” var apskatīt informāciju par saimniecībā jau esošajiem sezonas laukstrādniekiem, veikt datu labošanu, reģistrēt jaunus sezonas laukstrādniekus, atzīmēt, kuri darbinieki katrā konkrētajā dienā strādā, cik viņi nopelna, kā arī ērti redzēt informāciju par to, kuri darbinieki strādāja un cik nopelnīja iepriekšējās dienās.

Plašāka informācija par sezonas laukstrādnieka ienākuma nodokļa režīmu un laukstrādnieku reģistrāciju pieejama LAD mājaslapas sadaļā “Sezonas laukstrādnieki”.