Grafiskā identitāte
No 2015.gada 1.janvāra Latvijas valsts ģerbonis ir valsts pārvaldes iestāžu, tai skaitā VID vizuālās identitātes pamatelements. Saskaņots valsts iestāžu vizuālais tēls, kas sakņojas vēsturiskos valsts simbolos mūsdienīgā grafiskā izpildījumā, ir apliecinājums tam, ka valsts pārvaldes mērķis ir strādāt kā vienotam veselumam sabiedrības labā, ievērojot vērtības un principus, kas caurvij Latvijas karogu, himnu un ģerboni.
Vizuālās identitātes trīs pamatelementi ir
- Latvijas valsts ģerbonis
- Burtveidols jeb fonts
- Krāsa
Plašāka informācija par valsts pārvaldes ieviesto grafisko standartu ir pieejama Ministru kabineta tīmekļa vietnē, turpat lejupielādei pieejams arī grafiskais standarts.
Ministru kabinets, Valsts kanceleja un ministrijas izmanto lielo valsts ģerboni, padotības institūcijas, tajā skaitā LAD, – papildināto mazo valsts ģerboni.
Vienkāršotā ģerboņa versija
(internetam un drukai, ja ģerboņa augstums |
Pilnā ģerboņa versija (drukai, ja ģerboņa augstums pārsniedz 33,5mm) |
Horizontāls:
Vertikāls: |
Horizontāls:
Vertikāls:
Vektorgrafika: |
Jautājumu un neskaidrību gadījumos lūdzam sazināties ar Sabiedrisko attiecību daļas speciālistiem.
Vienotu vizuālo identitāti Ministru kabinetam un tam padotajām institūcijām nosaka:
- Likums “Par Latvijas valsts ģerboni” (attiecīgus grozījumus likumā Saeima atbalstīja 2012.gada 14.jūnijā);
- Ministru kabineta 2014.gada 28.janvāra noteikumi Nr.51 “Ministru kabinetam padoto institūciju vienotas vizuālās identitātes noteikumi”;
- Ministru kabineta 2013.gada 11.jūnija noteikumi Nr.311 “Noteikumi par Latvijas valsts ģerboņa un Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales ģerboņu heraldisko krāsu toņiem un grafiskajiem apzīmējumiem”.
Vizuālās identitātes vadlīnijas Nacionālajam attīstības plānam 2020, ELFLA un EJZF