ELFLA projekti

PKS "Straupe"

Braucot caur Straupi, ikviens pamanīs pienotavu, kas tur atrodas jau vairāk nekā 100 gadus. Straupes pienotava tika uzcelta 1911. gadā, bet divus gadus vēlāk dibināta Straupes piensaimnieku biedrība. 1993.gada 1.jūnijā Straupes pienotavu apsaimniekošanā pārņēma tā paša gada 22.martā reģistrētā piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība „Straupe”.

Uzņēmums Latvijas tirgum ražo pieprasīto produkciju: sviestu, krējumu, biezpienu, jogurtus, krēmus, ķimeņu sieru, pienu, tīrkultūru. Ražošanā izmanto tikai dabīgo piena izejvielu, tādēļ produkcija ir pieprasīta dabīgo piena produktu lietotāju nišā.

SIA "Vienotnes"

Stalbes pagasta SIA “Vienotnes”, ir viena no PKS “Straupe” dibinātājām, kā arī viens no piensaimniecības uzņēmumiem, kas darbojas jau vairāk nekā 30 gadus. 1989. gadā izveidota paju sabiedrība "Rozula". 2014 - 2020 plānošanas periodā īstenoti trīs ES projekti. 2021. gadā top jauna ferma ar slaukšanas robotiem.

ZS “Liepkalns”

Zemnieku saimniecība “Liepkalns” ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts tālajā 1991. gadā. 2016. gadā saimniecību no saviem vecākiem pārņēma tās pašreizējais īpašnieks Aleksejs Danilins, ar mērķi atgūt un savu senču pusmuižas zemes un attīstīt bioloģisko lauksaimniecību. Z/s “Liepkalns” ir inovatīva, aktīva, sadarbībai atvērta saimniecība, kas saimnieko gan ar modernām tehnoloģijām, gan darbos pielieto arī senču metodes. Saimnieki labprāt dalās ar savu pieredzi, stāsta par savu nodarbošanos visiem interesentiem un ir īsteni Latvijas un Latgales patrioti.

AS “Lopkopības izmēģinājumu stacija Latgale

Lopkopības izmēģinājumu stacija “Latgale” Viļānu novadā darbojas teju jau 20 gadus. Līdz šim tās galvenie darbības virzieni ir bijuši piena lopkopība un tai nepieciešamo graudaugu audzēšana, kā arī lopbarības pārstrāde. “Latgale” Viļānos apsaimnieko ap 700 hektāriem zemes, tās apjomu turpmāk iecerēts arī paplašināt. Uzņēmuma virzītājspēks ir tā valdes priekšsēdētāja Valentīna Sarkane – enerģiska, uzņēmīga, darbība, zinoša, vienmēr pozitīva, cilvēks, kurš neapstājas pie sasniegtā, bet arvien izvirza jaunus mērķus un izaicinājumus.

SIA “Lestene”

SIA “Lestene” ir lauksaimniecības uzņēmums Kurzemes novadā, kura darbība rit jau teju trīsdesmit gadus. Uzņēmums veiksmīgi apsaimnieko 1825 ha lielu platību zemes un ikdienā apkopj 809 liellopu lielu ganāmpulku, tai skaitā arī 374 slaucamas govis.

Saimniecību pieredzes stāsti

Pieredzes stāsti no SIA “Jaundīķi”, SIA “Birzīši”, ZS “Sērdieņi”, ZS “Vecavotiņi”, SIA “IRGK” un ZS “Laimiņi”. Saimniecības tika pieteiktas “Sējējs 2020” nominācijām.

Zemnieku saimniecība “Eglāji” – ēd ābolus un strādā!

Engures novadā, Smārdes pagastā kalnainā meža ielokā darbojas zemnieku saimniecība “Eglāji”.  Saimniecība ir Ofkantu ģimenes lolojums un zeme ir dzimtas mantojums jau trešajā paaudzē.  

Ģimenes ābeļu dārzs ir iekārtots Milzkalna paugura nogāzēs, no kura augšdaļas skaidrā laikā var redzēt Rīgas jūras līča ūdeņus. Pirmās ābeles tika iestādītas tālajā 1997. gadā, bet šodien, nu jau 12 hektāru lielajā ābeļdārzā, tiek audzēti vairāk kā 30 šķirņu skaisti un veselīgi Latvijas āboli.  

Ražas laikā saimniecībā “Eglāji” ābolus var ne tikai nogaršot, bet arī iegādāties, sazinoties ar atsaucīgajiem un uzņēmīgajiem saimniekiem. Saimniecība aktīvi iesaistās arī dažādu ar lauksaimniecību saistītu projektu realizācijā.  

2020. gadā saimnieki tika pieteikti dalībai konkursam “Sējējs”. Lai arī balvu nesaņēma, viņu paveiktais darbs ir apbrīnojams un ievērības cienīgs. Noskatieties video ar Ofkantu ģimenes stāstījumu par savu zemi, uzņēmību un darba mīlestību!

ZS “Laimes” 

ZS “Laimes” saimniece Ineta Timšāne stāsta par savu pieredzi, kā Latvijā var izaudzēt laimes pilnus arbūzus un melones.

ZS “Krimūnas-3”

ZS “Krimūnas-3” īpašniece Elīna Purvinska saka, ka nekad vairs nedosies prom no Sēlijas, bet visu mūžu saimniekos savā zemē. Šobrīd viņa kopā ar ģimeni audzē gaļas liellopus, saimniecība strauji attīstās un nākotni jaunā saimniece sagaida ar daudzām jaunām idejām.

ZS “Apīņi” 

ZS “Apīņi” saimnieks Mārtiņš Bogušs ir atgriezies Latvijā no Skotijas, šobrīd saimnieko savās vectēva mājās un audzē brokoļus un citus dārzeņus. Viņa ikdienas devīze ir: “Atgriezies, lai saimniekotu savā zemē!”.

 ZS “Kalniņi”

Vilis Kalniņš no ZS “Kalniņi” Krustpils pusē būdams seniors arvien aktīvi saimnieko, izvirza jaunus mērķus un pats izmanto informācijas tehnoloģiju sniegtās iespējas.

AS “Agrofirma Tērvete”

AS „Agrofirma Tērvete” ir moderns daudznozaru lauksaimnieciskās ražošanas uzņēmums ar lielu pieredzi un vēsturisko mantojumu. Uzņēmumu veido piecas nozares: augkopība, piena lopkopība, zirgkopība, biogāzes ražošana un pārtikas mazumtirdzniecība un ēdināšanas serviss.

AS „Agrofirma Tērvete” ar ELFLA atbalstu sekmīgi ir īstenojusi daudzus investīciju projektus, piemēram, ir izveidots biogāzes komplekss, pilnveidots piena lopkopības komplekss, veikta ražošanas attīstība, meliorācijas sistēmu pārbūve un citas aktivitātes.

"LATRAPS"

Kopš 2000. gada, kad Zemgales zemnieki sanāca kopā, lai izveidotu kooperatīvu, LATRAPS ir kļuvis par lielāko lauksaimniecības kooperatīvu ar 948 biedriem. LATRAPS darba virzieni ir graudu un rapšu pirmapstrāde, uzglabāšana, rapšu eļļas un raušu ražošana un tirdzniecība, graudu un rapšu realizācija un eksports, iesala ražošana un tirdzniecība, kā arī transporta pakalpojumi, u.c.

Ar ELFLA atbalstu iepriekšējā, 2007.-2013.gada periodā, īstenoti vairāki apjomīgi projekti un arī šajā, 2014.-2020. gada plānošanas periodā īsteno vairākus projektus graudu pirmsapstrādes kompleksa attīstībai.

LPKS "VAKS"

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "VAKS" ir Vidzemes un Latgales lauksaimnieku uzņēmums, kurš izveidojis sistēmu, kas nodrošina savu biedru izaudzētās produkcijas pirmapstrādi, uzglabāšanu un realizāciju.

2014.-2020. gada plānošanas periodā īsteno daudzus nozīmīgus projektus ELFLA ietvaros, piemēram, graudu uzglabāšanas torņu būvniecībai un graudu pirmsapstrādes kompleksa modernizācijai.

Zemnieku saimniecība "Vecsiljāņi"

Zemnieku saimniecības „Vecsiljāņi” saimniekošanas pamatnozares ir piena lopkopība un kviešu, miežu, auzu, rudzu, kukurūzas un zālāju audzēšana. Saimniecībā strādā 30 atbildīgi darbinieki, saimniecība apsaimnieko vairāk kā 900ha zemes, un kopj ap 300 piena gotiņas. 2010.gada martā ZS „Vecsiljāņi” sāka cietā siera ražošanu ar nosaukumu „Ievas siers”.

 

 

 

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.