Jautājumi par valsts atbalstu

Vai šogad būs vienreizējs valsts atbalsta maksājums (AMLS) 50% apmērā klientiem, kuri saņem Mazo lauksaimnieku atbalsta shēmas (MLS) maksājumu? Pagājušajā gadā to izmaksāja 17.aprīlī.

07.05.2021.

2020. gadā aprīlī tika izmaksāts papildu maksājums mazajiem lauksaimniekiem (klientiem, kuriem vienotā platības maksājuma vai mazo lauksaimnieku atbalsta shēmas maksājuma saņemšanai deklarēto hektāru skaits 2019. gadā nepārsniedza septiņus hektārus).

Pēc Zemkopības ministrijas sniegtās informācijas 2021.gadā arī ir plānots Atbalsts mazajām lauku saimniecībā (AMLS), bet konkrēti, kad tas tiks izmaksāts, informācijas nav, jo noteikumi par piešķiršanas kārtību ir izstrādes procesā. Pēc provizoriskās informācijas atbalsts varētu būt 40% no VPM vai MLS maksājuma.

Labdien. Kad sākas pieteikšanās uz akcīzes dīzeļdegvielu lauksaimniekiem šim gadam? Vai uz degvielu var pretendēt, ja pagājušajā gadā nebija ienākumu, bet šogad pieteikšos pirmo reizi lauksaimnieku degvielai?

07.05.2021.

Iesniegumu iesniegšana, lai saņemtu marķēto dīzeļdegvielu lauksaimniekiem, ir līdz 2021.gada 1.jūnijam.

Lai saņemtu tiesības iegādāties marķētu dīzeļdegvielu, iesnieguma iesniedzējam jāveic lauksaimnieciskā darbība un uz kārtējā gada 1.jūniju tai jābūt reģistrētai Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā vai Valsts ieņēmumu dienestā. 

Dīzeļdegvielu piešķir par to vienoto platību maksājumu (VPM) vai MLS  saņemšanai deklarēto un apstiprināto hektāru skaitu, par kuru nodrošinātie ieņēmumi no lauksaimnieciskās ražošanas vai akvakultūras produkcijas ražošanas (neieskaitot saņemto valsts un Eiropas Savienības atbalstu) atbilstoši Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtajai gada ienākumu deklarācijai vai uzņēmuma gada pārskatam par iepriekšējo taksācijas gadu ir:

  • vismaz 350 euro no hektāra,
  • vismaz 210 euro no hektāra bioloģiski sertificētajās saimniecībās.

Prasību par ieņēmumiem nepiemēro:

  • tai zemes platībai, kuru lauksaimniecības produkcijas ražotājs salīdzinājumā ar pēdējo deklarēšanas periodu ir papildu deklarējis VPM saņemšanai;
  • ja lauksaimniecības produkcijas ražotājs ir uzsācis saimniecisko darbību lauksaimniecībā un reģistrējis to Uzņēmumu reģistrā vai Valsts ieņēmumu dienestā laikposmā no iepriekšējā gada 1.janvāra līdz kārtējā gada 1.jūnijam un kārtējā gadā pirmo reizi deklarējis lauksaimniecībā izmantojamo zemi VPM saņemšanai.

Plašāku informāciju par noteikumiem skatīt šeit

Neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz Lauku atbalsta dienesta informatīvo tālruni 67095000 (darba dienās 8.00 - 20.00).

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.