Jautājumi par tirgus pasākumiem

Sakiet, lūdzu, ja pareizi sapratu, tad programmai "Skolas piens un augļi skolai" var pieteikties arī privātās pirmsskolas iestādes un sākumskolas? Pieteikties šai programmai varēs tikai tad, kad būs apstiprināti visi normatīvie akti vai to var izdarīt jau tagad?

02.08.2017.

Programma var tikt īstenota izglītības iestādēs (tai skaitā privātajos bērnudārzos un skolās), kuras ir reģistrētas Izglītības un zinātnes ministrijas izglītības iestāžu reģistrā un tajās tiek nodrošināts mācību process.

Ar 2017.gada 1.augustu sākas jaunais 2017./2018. mācību gads un ar šo datumu tiek apvienotas abas skolu programmas: programma "Skolas piens un programma "Skolas auglis". Apvienotā skolu atbalsta programma darbosies ar vienotu pieeju produktu izdalei bērniem un jauniešiem – gan piena produkti, gan augļi un dārzeņi tiks dalīti trīs reizes mācību nedēļā. Piena produktu izdale programmas ietvaros būs atbalstāma no 2017.gada 1.oktobra, savukārt augļu un dārzeņu izdale – no 2017.gada 1.novembra. Piena produktus un  augļus un dārzeņus bez maksas saņems gan bērni pirmskolās, gan 1.-9.klašu skolēni. http://www.lad.gov.lv/lv/aktualitates-un-kalendars/aktualitates/programmas-skolas-piens-un-augli-skolai-paredzetas-butiskas-izmainas-754

Dalības pieteikums 2017./2018. mācību gadam jāiesniedz līdz 2017.gada 10.septembrim, to varēs izdarīt tiklīdz tiks apstiprināti normatīvie akti un pieejamas aktuālās veidlapas.

LAD sniegs plašāku informāciju par programmas īstenošanu skolās, tiklīdz tiks apstiprināti visi normatīvie akti. Informācijai lūdzam sekot līdzi LAD mājas lapā.

Papildus informējam, ka 2017.gada augustā un septembrī piena izdale izglītības iestādēs programmas ietvaros nenotiek. 

Ļoti interesē jautājums par skolas pienu. Sanāk, ka skolnieki, kuri mācās 10,11 un 12.klasēs, viņiem skolas piens nav nepieciešams kaut slodze skolā ir lielāka kā mazajās klasēs. Vismaz Liepājas 15.vsk 10.-12.kl skolnieki neskaitās bērni.

10.11.2016.

Programmā „Skolas piens” Eiropas Savienības atbalstu piešķir par piena produktiem, kas ir izdalīti skolēniem, kuri apmeklē bērnudārzus un skolas no 1.-12.klasei.

Papildus ir paredzēts valsts līdzfinansējums par pienu, kas ir izdalīts skolēniem, kuri apmeklē bērnudārzus un skolas no 1.-9.klasei.

 

Ņemot vērā, ka par pienu, kas ir izdalīts skolēniem, kuri apmeklē 10.-12.klasi, tiek maksāts tikai Eiropas Savienības atbalsts, vairums izglītības iestādes vai atbalsta pretendenti izvēlas skolēnus, kuri apmeklē 10.-12.klasi, programmā neiesaistīt.

Esam Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes bakalaura studiju programmas “Vadības zinības” 4.kursa studentes un kursa projekta ietvaros izpētām “Skolas piena” programmas īstenošanu Latvijā. Eiropas Komisijas finansētā programma “Atbalsts piena produktu piegādei izglītojamiem” jeb “Skolas piena” programma ir viens no vienotā Tirgus kopējās organizācijas atbalsta instrumentiem, kaut arī programmas pamatmērķi ir saistīti ar veselīga uztura un piena patēriņa veicināšanu starp skolēniem, nevis tirgus regulēšanu. Programmas ietvaros izglītojamiem ir iespēja saņemt 200 vai 250 ml piena vai noteiktu piena produktu dienā par samazinātu cenu, turklāt, programma paredz iespēju dalībvalstij piešķirt papildus finansējumu no valsts budžeta, ļaujot produktu cenu vēl vairāk samazināt vai par nodrošināt tos bez maksas. Latvijā piens “Rāsēns” 200ml tetrapakas iepakojumā ir galvenais produkts “Skolas piena” programmā, tātad katru dienu skolēniem piens tiek izsniegts vienreizējas lietošanas iepakojumā ar salmiņu. Šāda rīcība, pirmkārt, sekmē vides problēmu attīstību, otrkārt, pieprasa papildus izdevumus iepakojuma izveidei. Visas iepakojuma sastāvdaļas – tetrapaka, salmiņš un plēve, kurā tas tiek ietīts, netiek pārstrādāti. No augstākminētā izriet, ka skolas, kurām būtu bērni jāizglīto par vides problēmām un jāveicina zaļā domāšana un rīcība, sekmē nepārstrādājamo atkritumu veidošanos un audzē izšķērdību bērnos, nerūpējoties par apkārtējo vidi. Kursa projekta īstenošanai, mēs vēršamies pie Jums, lai pievērstu uzmanību aprakstītajai problēmai un būtu ļoti pateicīgas, ja Jūs izteiktu savu viedokli par to un sniegtu iespējamos risinājumus, lai veidotu draudzīgāku vidi un samazinātu piesārņojumu.

02.11.2016.

Programmas “Skolas piens” mērķis ir veselīga uztura un piena patēriņa veicināšana starp skolēniem. Tā mudina bērnus lietot piena produktus un ievērot sabalansētu diētu, veicinot pareizas ēšanas un uztura paradumu veidošanos.

Programmas ietvaros bērni katru dienu var saņemt 0,25 litrus piena. 

Nav noteikti tilpuma ierobežojumi iepakojumam pienam, ko piegādā bērniem.  Pienu izglītības iestādēm var piegādāt standarta iepakojumos, kādi ir pieejami tirgū -  gan litra vai lielākos iepakojumos, gan 200 ml vai 250 ml iepakojumos . 

Izglītības iestādes nereti veic aptaujas ar bērnu vecākiem, lai noskaidrotu viņu viedokli par to, kāds iepakojums būtu atbilstošāks, līdz ar to ir skolas, kur pienu saņem mazo tilpumu iepakojumus, savukārt citās skolās bērni pienu dzer, ielietu glāzēs no lielāka tilpuma iepakojuma.

LAD ir apkopojis datus, kādu iepakojumu skolas izvēlējušās iepriekšējā mācību gadā: mazie iepakojumi sastāda tikai aptuveni 30% no piegādātā piena. 

Par "Rasēnu": Mazā tilpuma "Rasēna" piens tiek iepakots paciņās, kurām ir FSC sertifikāta zīme. Šī kvalitātes zīme apliecina, ka iepakojums ir  videi draudzīgs un tiek atbalstīta ilgtspējīga mežu apsaimniekošana, to saglabāšana. 

 

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.