Elektroniskā pieteikšanās sistēma EPS

Lai klientiem nodrošinātu ātrāku un ērtāku iesniegumu iesniegšanu, Lauku atbalsta dienests 2007.gadā uzsāka darbu pie Elektroniskās pieteikšanās sistēmas izstrādes.

Kā pirmais e-pakalpojums 2008.gadā tika izveidots Platību maksājumu pieteikums. Tika saņemti gandrīz 800 iesniegumi tieši EPS sistēmā. 2016.gada sezonā to bija vairāk nekā 60 000. 

Lauku atbalsta dienestu 2009.gadā Latvijas IKT apbalvoja ar balvu “Platīna pele” par Elektroniskās pieteikšanās sistēmas un automatizētas pieteikumu skenēšanas un atpazīšanas sistēmas ieviešanu. 2015.gadā par Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS) LAD saņēma 2.vietu Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) konkursā „Apvienoto Nāciju Organizācijas Publisko pakalpojumu balva 2015” („2015 United Nations Public Service Award”) kategorijā „Publisko pakalpojumu pieejamības veicināšana informācijas laikmetā” ("Promoting Whole of Government Approaches in the Information Age”), bet 2017.gadā Pasaules informācijas samita (WSIS forum) laikā saņēma unikālu uzvarētāja balvu WSIS Prize 2017 par LAD Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS), kas tika atzīta par labāko IT rīku lauksaimniekiem pasaulē. 

Sistēma atvieglo klientiem pieteikumu aizpildīšanu un pārraudzību. LAD EPS  Pieteikumu aizpildīšanas process ir vienkāršots un papildināts ar papildu skaidrojošo informāciju, kā arī ir pieejama papildu informāciju par iesniegto pieteikumu apstrādi – dažādām problēmām vai atbalsta izmaksu, kura rezultātā LAD ir kļuvis pieejamāks klientiem.

Šobrīd LAD nodrošina ne tikai LAD e-pakalpojumus, bet arī vairākus citu iestāžu (LDC, VTUA un VAAD) pakalpojumus. 

eps-infografika.JPG

 

LAD klients.png

EPS TEHNISKĀS PRASĪBAS:

Jānodrošina savas darba stacijas platjoslas pieslēgums internetam (patstāvīgs pieslēgums, lejupvirziena datu pārraides ātrums ir ne mazāks par 256 Kbit/s un augšupvirziena datu pārraides ātrums ir ne mazāks par 128 Kbit/s) un piekļuve elektroniskajam pastam.

Rekomendējamā ekrāna izšķirtspēja: 1024x768, operētājsistēma: Windows XP vai jaunāka. 

LAD EPS DARBĪBU NODROŠINA AR SEKOJOŠĀM PĀRLŪKPROGRAMMĀM:

Mozilla Firefox 43 vai jaunāka versija
Internet Explorer 11 vai jaunākas versijas
Microsoft Edge 25 vai jaunākas versijas
Chrome 45 vai jaunāka versija
Safari 8.x versija 

Videopamācības un instrukcijas:

Skatāmas Elektroniskās pieteikšanās sistēmas video padomu sadaļā.

 

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.