Samazinātās nodokļa likmes piemērošana dabasgāzei, ko izmanto par kurināmo

Atbalstu piešķir dabas gāzes izmantošanai par kurināmo rūpnieciskās ražošanas un citos ar ražošanu saistītos procesos, lauksaimniecības izejvielu pirmapstrādes tehnoloģisko iekārtu darbināšanai un tehnoloģiski nepieciešamā klimata nodrošināšanai rūpnieciskās ražošanas un lauksaimniecības izejvielu pirmapstrādes telpās, lauksaimniecībā izmantojamās zemes segto platību (siltumnīcu) siltumapgādei.

Tiesības iegādāties dabasgāzi, kurai piemēro likuma “Par akcīzes nodokli” 15.panta pirmās daļas 3. punktā noteikto nodokļa likmi izmantošanai par kurināmo – 0,55 euro par vienu megavatstundu (MWh).

Atbalstītie uzņēmumi (aktualizēts 02.05.2022.)

Atbalstāmās nozares
  • Atbalsts augkopībai
  • Atbalsts lopkopībai
  • Atbalsts ražošanai
Atbalsta pretendenti
  • Juridiskas personas
  • Privātpersonas
  • Zemnieku saimniecības
Svarīgi

Lauku atbalsta dienests informē, ka  MK noteikumos Nr. 199 “Noteikumi par dabasgāzes apriti un akcīzes nodokļa piemērošanas kārtību” ir veikti grozījumi saistībā ar pieteikšanos saņemt tiesības iegādāties dabasgāzi, kurai piemērota likuma “Par akcīzes nodokli” 15.panta pirmās daļas 3. punktā noteiktā nodokļa likme.

Pieteikties pasākumam

Nosacījumi

Lai pieteiktos atbalstam, nodokļu maksātājiem:

  1. Jābūt reģistrētam Dienesta Klientu reģistrā atbilstoši MK noteikumiem Nr. 161 , aizpildot un iesniedzot Dienestā reģistrācijas veidlapu. Informāciju par reģistrēšanos Klientu reģistrā var iegūt Dienesta tīmekļa vietnē www.lad.gov.lv sadaļā “Klientiem”.
  2. Pieteikumus atbalstam jāiesniedz Dienesta Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS), lai saņemtu tiesības iegādāties dabasgāzi, kurai piemēro likuma 15.panta pirmās daļas 3. punktā noteikto nodokļa likmi. 
  3. Atbalstu nepiešķir uzņēmumiem, kuri atbilst regulas Nr. 651/2014 2. panta 18. punktā minētajai Grūtībās nonākuša uzņēmuma (GNU) definīcijai.

Lēmumu Lauku atbalsta dienests pieņem 30 dienu laikā no iesnieguma iesniegšanas.

 

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem:

1) Ja uzņēmēji pieteiksies dabasgāzes pasākumam, vai viņiem tiks izsūtīts kāds dokuments vai apliecinājums, ka viņi atbilst nodokļu likmes samazinājumam dabasgāzei?

Atbilde: Lēmums par apstiprināšanu tiks nosūtīts LAD elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

2) Kā tirgotāji varēs pārliecināties, ka uzņēmums, kurš vēršas pie viņiem, atbilst tam, lai saņemtu samazināto nodokļa likmi dabasgāzei?

Atbilde: Būs saraksts LAD mājas lapā. Dienests izskata iespēju izsūtīt paziņojumus tam tirgotājam, kurš norādīts pieteikumā.

3) Vai un kur būs pieejams reģistrs par tiem uzņēmumiem, kas atbilst šim pasākumam?

Atbilde: Saraksts būs pieejams LAD mājas lapā no 15.07.2021.

4) Vai dabasgāzes tirgotājam ir jābūt pieejai šai sistēmai/reģistram?

Atbilde: Informācija būs brīvi pieejama visiem interneta lietotājiem.

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.