Īstermiņa aizdevums no vienotā platības maksājuma

Lai lauksaimniecības primāro produktu ražotājiem stabilizētu naudas plūsmu, kā arī nodrošinātu ekonomisko dzīvotspēju un attīstību, šogad lauksaimniekiem ir pieejams bezprocentu īstermiņa aizdevums kā de minimis atbalsts, kurš rudenī tiks dzēsts no vienotā platības maksājuma. Iesniegumu īstermiņa aizdevuma saņemšanai lauksaimnieki var iesniegt no 2022. gada 16. marta līdz 1. septembrim Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

Īstermiņa aizdevuma likme noteikta 40 eiro par vienotajam platības maksājumam apstiprināto hektāru.

Aizdevums tiek piešķirts pamatojoties uz kārtējā gada platību maksājumu iesniegumu. Piesakoties uz aizdevumu ir jāsagatavo un jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) uzskaites veidlapa par saņemto de minimis atbalstu.

Īstermiņa aizdevumu lauksaimnieks ir tiesīgs saņemt vienu reizi gadā.

Kārta atvērta
16.03.2022.-01.09.2022.
Atbalstāmās nozares
  • Atbalsts augkopībai
  • Atbalsts lopkopībai
Atbalsta pretendenti
  • Juridiskas personas
  • Privātpersonas
  • Zemnieku saimniecības

Pieteikties pasākumam

Video

Kā iesniegt pieteikumu īstermiņa aizdevumam no vienotā platību maksājuma un aizpildīt VID EDS de minimis veidlapu

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.