Dīzeļdegviela lauksaimniekiem

Lauku atbalsta dienests informē, ka līdz kārtējā gada 30.jūnijam lauksaimniecības produkcijas ražotājiem tiek piešķirti 90 procenti no kopējā paredzētā marķētās dīzeļdegvielas daudzuma 2022./2023. saimnieciskajam gadam par atbilstošās platības hektāru.

Dīzeļdegvielu varēs izmantot tikai lauksaimniecības tehnikā – traktortehnikā un lauksaimniecības pašgājējmašīnās lauksaimniecības produkcijas ražošanai, kā arī kravas pašpārvadājumiem.

Lai saņemtu tiesības iegādāties marķētu dīzeļdegvielu, iesnieguma iesniedzējam jāveic lauksaimnieciskā darbība un uz kārtējā gada 1.jūniju tai jābūt reģistrētai Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā vai Valsts ieņēmumu dienestā. 

Svarīgi ņemt vērā!

Piesakoties dīzeļdegvielai ar samazināto akcīzes nodokļa likmi jānodrošina, ka atbilstoši Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtajai gada ienākumu deklarācijai vai uzņēmuma gada pārskatam par iepriekšējo taksācijas gadu ieņēmumi no lauksaimnieciskās ražošanas vai akvakultūras produkcijas ražošanas ir –

  • vismaz 350 euro no hektāra,
  • vismaz 210 euro no hektāra bioloģiski sertificētajās saimniecībās.

 

Papildus informācija, pieteikšanās nosacījumi un veidlapas

dizelis.jpeg

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.