Dīzeļdegviela lauksaimniekiem

Piešķirto dīzeļdegvielas daudzumu 2020./2021. saimnieciskajam gadam varēs izņemt līdz 2021.gada 30.jūnijam.

Dīzeļdegvielu varēs izmantot tikai lauksaimniecības tehnikā – traktortehnikā un lauksaimniecības pašgājējmašīnās lauksaimniecības produkcijas ražošanai, kā arī kravas pašpārvadājumiem. Lai saņemtu tiesības iegādāties marķētu dīzeļdegvielu, iesnieguma iesniedzējam jāveic lauksaimnieciskā darbība un uz kārtējā gada 1.jūniju tai jābūt reģistrētai Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā vai Valsts ieņēmumu dienestā. 

Svarīgi ņemt vērā!

No 2020.gada tiek palielinātas prasības attiecībā uz ieņēmumiem no lauksaimnieciskās ražošanas vai akvakultūras produkcijas ražošanas atbilstoši Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtajai gada ienākumu deklarācijai vai uzņēmuma gada pārskatam par iepriekšējo taksācijas gadu.

Ja līdz šim piesakoties dīzeļdegvielai ar samazināto akcīzes nodokļa likmi bija jānodrošina vismaz 285 EUR/ha, tad 2020.gadā tie būs 350 EUR/ha. Savukārt, sertificētām bioloģiskajām saimniecībām sākot no 2020. gada būs jānodrošina lauksaimnieciskās ražošanas ieņēmumi 210 EUR/ha apmērā līdzšinējo 200 EUR/ha vietā.

 

Papildus informācija, pieteikšanās nosacījumi un veidlapas

dizelis.jpeg

Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot izmantot mūsu vietni, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm šeit.