Atbalsts negatīvo ekonomisko seku mazināšanai 2022.gadā

Atbalsts negatīvo ekonomisko seku mazināšanai lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē

Noteikumi: 2022.gada 2. jūlija MK noteikumi Nr.420 “Valsts atbalsta piešķiršanas kārtība negatīvo ekonomisko seku mazināšanai lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē

Noteikumi būs piemērojami pēc tam, kad Eiropas Komisija pieņems lēmumu, ar kuru atbalsts atzīts par saderīgu ar Eiropas Savienības iekšējo tirgu, un Zemkopības ministrija publicēs attiecīgu paziņojumu oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Plašāka informācija par ārkārtas atbalstu lasāma izvēlnē "Pasākums negatīvo ekonomisko seku mazināšanai lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē"

 

Eiropas Savienības un valsts ārkārtas pielāgošanas atbalsts cūkkopības, mājputnu audzēšanas un segto platību dārzeņkopības nozarē

Atbalstam var pieteikties līdz 2022. gada 20.jūlijam, iesniedzot pieteikumu Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

Atbalstam var pieteikties Lauku atbalsta dienesta klienti, kuriem Lauksaimniecības datu centrā ir reģistrēts cūku ganāmpulks, par kuru katru mēnesi iesniegts kopsavilkums par dzīvnieku kustību iepriekšējā mēnesī, vai mājputnu ganāmpulks, kā arī tie lauksaimnieki, kuri nodarbojas ar mikrozaļumu, dārzeņu vai dārzeņu stādu audzēšanu segtajās platībās.

Atbalstu piešķir, lai daļēji segtu dīzeļdegvielas, elektroenerģijas, kurināmā (gāze, šķelda, granulas, malka, kurināmā dīzeļdegviela u.c.), minerālmēslojuma (tikai segto platību dārzeņkopības nozarē) un lopbarības, t.sk. lopbarības izejvielas (tikai cūkkopības un mājputnu audzēšanas nozarē) izmaksu pieaugumu saimniecībā.

Aprēķinot norādīto ražošanas resursu izmaksu pieaugumu, tiks salīdzināts laikposms no 2022.gada 1.februāra līdz 2022.gada 30.jūnijam ar laikposmu no 2021.gada 1.februāra līdz 2021.gada 30.jūnijam.

Piesakoties atbalstam, atbalsta pretendents apņemas krīzes gadījumā iesaistīties iedzīvotāju apgādē ar pārtiku un nepārtraukt darbību atbalstītajā nozarē vismaz 12 mēnešus pēc atbalsta saņemšanas. Ja atbalsta saņēmējs norādītajā laikā pārtrauc darbību, atbalsts būs jāatmaksā.

Plašāka informācija par ārkārtas atbalstu lasāma izvēlnē “Eiropas Savienības un valsts ārkārtas pielāgošanas atbalsts cūkkopības, mājputnu audzēšanas un segto platību dārzeņkopības nozarē”.

Plašāka informāciju LAD speciālisti sniedz pa tālruni 67095000.

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.