9.1. Ražotāju grupu un organizāciju izveide lauksaimniecības un mežsaimniecības sektorā

Apašpasākuma apraksts

Atbalsta veids

Kompensējošs maksājums.

Atbalsts ražotāju grupu un ražotāju organizāciju izveidei lauksaimniecības un mežsaimniecības nozarē. 

Atbalsta pretendents

Šajā pasākumā atbalstu var saņemt ražotāju grupas un ražotāju organizācijas.

Uz atbalstu nevar pretendēt ražotāju grupas un ražotāju organizācijas, kuras saņem vai ir saņēmušas administratīvo atbalstu TKO regulējuma ietvaros.

Attiecināmo izmaksu kategorijas

Ražotāju grupām lauksaimniecības nozarē atbalstu aprēķina, pamatojoties uz iepriekšējā gadā ražotāju grupas vai ražotāju organizācijas pārdotās biedru saražotās produkcijas gada apjomu. Atbalsta robežlielums noteikts 5% apmēram ar nosacījumu, ka atbalstu katru gadu pakāpeniski jāsamazina. Attiecināmās izmaksas ir vispārējās izmaksas, kas tieši saistītas ar regulas 27.pantā noteikto mērķu sasniegšanu atbilstoši biznesa plānā peredzētajām izmaksām 100% apmērā.

Ražotāju grupām mežsaimniecības nozarē attiecināmās izmaksas ir administratīvās izmaksas, kas ietver biroja telpu īri, aprīkojuma iegādi, personālā izmaksas 100% apmērā, ar nosacījumu, ka atbalstu katru gadu pakāpeniski jāsamazina.

Maksimālās attiecināmās izmaksas

Visos gadījumos maksimālais apmērs gadā ir EUR 100 000

Informācija par projektu kārtām

Informācija par notikušajām vai plānotajām projektu kārtām, prasībām un nosacījumiem atbalsta saņemšanai, pieejamo finansējumu un citiem jautājumiem lasāma šeit “Informācija par projektu kārtām”.

Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot izmantot mūsu vietni, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm šeit.