6.3. Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības

Apakšpasākuma apraksts

Atbalsta veids

Darbības sākšanas atbalsts mazo saimniecību attīstībai.

Atbalsta pretendents

Mazās lauku saimniecības (fiziska vai juridiska persona), kuras dzīvesvieta ir deklarēta lauku teritorijā, vai juridiska persona, kuras juridiskā adrese ir lauku teritorijā, kuras gada kopējais apgrozījums iepriekšējā noslēgtajā gadā pirms projekta iesnieguma iesniegšanas vai standartizlaide projekta iesnieguma iesniegšanas dienā  ir EUR 2000–15 000 un kuras īpašumā esošās un nomātās LIZ platības nepārsniedz 50 ha.

Attiecināmo izmaksu kategorijas

Pasākumā mērķus sasniedz divu līdz četru gadu laikā (uzraudzība līdz ceturtajam gadam). Atbalsta maksājums tiek izmakstāts divās daļās – pirmais maksājums 80% apmērā, otrais maksājums 20% apmērā atbilstoši saimniecības attīstības plānam. Pēdējais maksājums tiek veikts pēc saimniecības attīstības plāna pilnīgas īstenošanas.

Maksimālās attiecināmās izmaksas

Atbalsta apmērs mazajām saimniecībām ir EUR 15 000

Atbalsta intensitāte

100%

Informācija par projektu kārtām

 

Informācija par notikušajām vai plānotajām projektu kārtām, prasībām un nosacījumiem atbalsta saņemšanai, pieejamo finansējumu un citiem jautājumiem lasāma šeit “Informācija par projektu kārtām”.

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.