Zvejniekiem ir iespēja pieteikties marķētās dīzeļdegvielas saņemšanai

03. decembris, 2021
Valsts atbalsts

Līdz 2022.gada 1.februārim zvejnieki var pieteikties marķētās dīzeļdegvielas saņemšanai. Lauku atbalsta dienests (LAD) saņemtos pieteikumus izvērtēs un pieņems lēmumu līdz 2022.gada 1.martam, pamatojoties uz zvejniekam 2022.gadam piešķirto zvejas rīku skaitu.

2021. gadā šīs degvielas saņemšanai tika apstiprināti 8 zvejnieku pieteikumi. Kopējais piešķirtais degvielas daudzums 2021.gadā ir 29 220 litri. Šobrīd zvejnieki ir jau izmantojuši 68% no piešķirtā degvielas daudzuma.

Marķēto degvielu var iegādāties zvejnieki, kuri to izmanto kuģos, kas paredzēti zvejniecībai iekšējos ūdeņos un piekrastes ūdeņos. Zvejniekam jābūt arī atļaujai (licencei) komercdarbībai zvejniecībā un jānoslēdz rūpnieciskās zvejas tiesību nomas līgums un tā protokols ar pašvaldību par zveju Baltijas jūras, Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņos vai iekšējos ūdeņos.

Lai saņemtu minēto degvielu, ir jāaizpilda pieteikums LAD Elektroniskajā pieteikšanas sistēmā, to var sūtīt arī papīra formātā pa pastu vai parakstītu elektroniski, kā arī iesniegt personīgi LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs vai LAD Centrālajā struktūrvienībā, iepriekš piesakot vizīti. Plašāka informācija ir skatāma dienesta mājaslapā izvēlnē “Dīzeļdegviela zvejniekiem”.

LAD aicina ievērot, ka marķēto dīzeļdegvielu nevar saņemt zvejnieki, kuri atbilst grūtībās nonākuša uzņēmuma statusam, kā arī tie, kuri kalendāra gadā ir iegādājušies dīzeļdegvielu ar akcīzes nodokļa atbrīvojumu.

Detalizētāku informāciju par marķētās dīzeļdegvielas saņemšanu var noskaidrot, zvanot uz klientu apkalpošanas tālruni 67095000.

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.