Zvejnieki var pieteikties marķētās dīzeļdegvielas saņemšanai

14. decembris, 2020
Valsts atbalsts

Līdz 2021.gada 1.februārim zvejnieki var pieteikties marķētās dīzeļdegvielas saņemšanai. Lauku atbalsta dienests saņemtos pieteikumus izvērtēs un pieņems lēmumu līdz 2021.gada 1.martam, pamatojoties uz zvejniekam 2021.gadam piešķirto zvejas rīku skaitu.

2020.gadā šādas degvielas saņemšanai pieteicās 11 zvejnieki. Kopējais piešķirtais degvielas daudzums 2020.gadam sastādīja 21 761 litrus. Uz doto brīdi zvejnieki ir izņēmuši 34% no piešķirtā daudzuma (t.i., 7 367 litrus).

Marķēto degvielu var iegādāties zvejnieki, kuri to izmanto kuģos, kas paredzēti zvejniecībai iekšējos ūdeņos un piekrastes ūdeņos. Zvejniekam jābūt arī atļaujai (licencei) komercdarbībai zvejniecībā un jānoslēdz rūpnieciskās zvejas tiesību nomas līgums un tā protokols ar pašvaldību par zveju Baltijas jūras, Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņos vai iekšējos ūdeņos.

Lai saņemtu minēto degvielu, ir jāaizpilda pieteikums Lauku atbalsta dienesta Elektroniskajā pieteikšanas sistēmā, to var sūtīt arī papīra formātā pa pastu vai parakstītu elektroniski, ievērojot Elektronisko dokumentu likumu, kā arī iesniegt personīgi LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs vai LAD Centrālajā struktūrvienībā, iepriekš piesakot vizīti. Plašāka informācija dienesta mājaslapā www.lad.gov.lv izvēlnē “Dīzeļdegviela zvejniekiem”.

LAD aicina ievērot, ka marķēto dīzeļdegvielu nevar saņemt zvejnieki, kuri atbilst grūtībās nonākuša uzņēmuma statusam, kā arī tie, kuri kalendāra gadā ir iegādājušies dīzeļdegvielu ar akcīzes nodokļa atbrīvojumu.

Informāciju par marķētās dīzeļdegvielas saņemšanu var noskaidrot, zvanot uz tālruni 67095000.

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot izmantot mūsu vietni, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm šeit.