Valsts atbalsts akvakultūras uzņēmumiem par 2021. gada ilgstošā karstuma dēļ radītiem zaudējumiem

21. jūlijs, 2022
Valsts atbalsts

No 2022. gada 22. jūlija līdz 22.augustam akvakultūras uzņēmumi varēs pieteikties valsts atbalstam, lai mazinātu zaudējumus par varavīksnes foreļu un arktisko paliju (akvakultūras dzīvnieku) masveida bojāeju 2021. gada ilgstošajā karstumā jūnijā un jūlijā.

Kopējā atbalsta summa, kas paredzēta visiem atbalsta saņēmējiem, ir 260 tūkstoši eiro. Atbalsta apmēru aprēķina, zaudēto akvakultūras dzīvnieku daudzumu reizinot ar vidējo audzēšanas pašizmaksas cenu (4 eiro par kilogramu).

Lai pieteiktos atbalstam, pretendentiem ir jāpiesakās Lauku atbalsta dienesta (LAD) Elektroniskās pieteikšanās sistēmā. Iesniegumam ir jāpievieno:

  • praktizējošā veterinārārsta slēdziens (audzētavas apsekošanas pārskatu), kas apliecina zivju bojāeju augstās ūdens temperatūras dēļ (virs +25°C),
  • izsniegtos tirdzniecības vai utilizācijas dokumentus, kas pamato uzņēmumā bojāgājušo un utilizācijai nodoto akvakultūras dzīvnieku apjomu.

Šiem dokumentiem jābūt izsniegtiem ne vēlāk kā līdz 2021. gada 15. septembrim.

LAD lēmumu par atbalsta piešķiršanu pieņems viena mēneša laikā pēc atbalsta iesniegumu iesniegšanas termiņa beigām. Atbalstu paredzēts izmaksāt līdz šī gada 31. decembrim.

Plašāka informācija par atbalsta nosacījumiem ir pieejama dienesta mājaslapā.
Tālrunis uzziņām: 67095000.

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.