Tehnikas un iekārtu katalogs investīciju pasākumiem

15. novembris, 2021
Projekti un investīcijas

Kopš 2021.gada vasaras aktīvi darbojas Tehnikas un iekārtu katalogs. Tajā ērtā un apkopotā veidā ir pieejama informācija par tehnikas vienībām, ko lauksaimnieki var iegādāties atbalsta pasākumā “Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās”. Tehnikas un iekārtu katalogs ir pieejams Lauku atbalsta dienesta (LAD) Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

Būtiskākā kataloga priekšrocība ir mazāks patērētais laiks lauksaimniekiem projekta pieteikuma aizpildīšanai, kā arī vieglāka atbilstošas tehnikas un iekārtu izvēle iecerētā projekta īstenošanai. Samazināsies arī kļūdu rašanās iespējas izmaksu pamatojošās projekta dokumentācijas sagatavošanā un pārbaudē. 

Tehnikas un iekārtu tirgotāji, oficiālie pārstāvji patlaban aktīvi iesniedz izvērtēšanai savus piedāvājumus iekļaušanai katalogā. Ir vairāki svarīgi aspekti, kuri jāņem vērā gan tirgotājiem, gan arī klientiem, lai kataloga darbība būtu raita un savstarpējā sadarbība starp iesaistītajām pusēm veiksmīga.

  • Katalogs ir elektroniska platforma, kurā eksperti apstiprina ievietotās tehnikas konkrētā aprīkojuma augstāko cenu. 
  • Tikai katalogā esošajai tehnikai un iekārtām tiks piešķirts paredzētais Eiropas Savienības finansējums. Klienti, kas iegādājās tehniku par saviem līdzekļiem, katalogu neizmanto.
  • Šī platforma nav domāta parametru salīdzināšanai, bet konkrētās tehnikas vienības cenas atbilstības apstiprinājumam.
  • Klientiem ir nepieciešams tirgotāja izvērsts piedāvājums ar atsauci uz kataloga unikālo numuru.
  • Klientiem nav jāiegādājas lētākā tehnika no kataloga, bet tā, kas ir atbilstoša un nepieciešama.

Svarīgi tehnikas tirgotājiem! Ir būtiski precīzi ievērot kataloga metodiskos norādījumus, pievienojot visus nepieciešamos dokumentus un attiecīgi tos apzīmējot. Lai neradītu pārpratumus, lūgums neievietot katalogā tādus tehnikas modeļus, kuri netiek tirgoti.

Tehnikas un iekārtu katalogu izstrādāja Zemkopības ministrija, Lauku atbalsta dienests, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs un Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācija.

Detalizētāka informācija par katalogu lasāma LAD mājaslapā izvēlnē “Tehnikas un iekārtu katalogs”.

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.