Publiskota informācija par bioloģiski vērtīgajiem zālājiem, ko nedrīkst pārveidot

18. februāris, 2019
Platību maksājumi

LAD publiskajā kartē (https://karte.lad.gov.lv/) ir atjaunota no Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) saņemtā informācija par bioloģiski vērtīgajiem zālājiem, kurus nedrīkst apart vai kā savādāk pārveidot.

Vietās, kur ES nozīmes biotopi telpiski pārklājas ar lauku blokiem (sk. attēlā ‘1’), to platības tiks ierēķinātas lauku bloku platībā un klienti varēs pieteikties atbalsta saņemšanai.

Ja klients apsaimnieko šo platību, bet tā nepārklājas ar lauku bloku (sk. attēlā ‘2’), tad klientam līdz 1.aprīlim ir jāierosina lauku bloka precizēšanas pieprasījums izveidot lauku bloku.

Ja klienta rīcībā ir informācija, kas atšķiras no ES nozīmes biotopu izplatības un kvalitātes apzināšanas laikā konstatētā (sk. attēlā platības ar publicēšanas gadu ‘2019’), piemēram, zālājs ir uzarts, aicinām līdz 2019. gada 31. martam par to rakstiski informēt DAP (Baznīcas iela 7, Sigulda, LV-2150 vai skaitamdabu@daba.gov.lv).

Pielikumi

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.