Pieejams atbalsts dzīvnieku, sējumu un stādījumu platību apdrošināšanai

02. septembris, 2021
Projekti un investīcijas

No 2021.gada 1.septembra līdz nākošā gada jūlija beigām var pieteikties atbalstam par dzīvnieku, sējumu un stādījumu platību apdrošināšanu. Tas ir kompensējošs maksājums lauksaimniekiem, pamatojoties uz iesniegto apdrošināšanas polisi par ražas, augu un dzīvnieku apdrošināšanu un tās apmaksu apliecinošajiem dokumentiem. Atbalsta mērķis ir, daļēji sedzot izdevumus par apdrošināšanas prēmiju, veicināt lauksaimnieku iesaistīšanos lauksaimniecības nozaru riska mazināšanā.

Atbalsta intensitāte ir 70 procenti no apdrošināšanas polises iegādes izdevumiem, bet ne vairāk kā 50 eiro  par vienu hektāru kultūrauga augšanas sezonā vai vienu liellopu vienību gadā.

Atbalstu piešķir tikai par spēkā esošām un līdz 2022.gada 1.augustam pilnībā apmaksātām apdrošināšanas polisēm. Polises apmaksu var  veikt pa daļām, bet pēdējais maksājums nevar būt vēlāks par 2022. gada 1.augustu.

Plašāka informācija par atbalsta pasākumu pieejama LAD mājaslapā izvēlnē “Riska pārvaldība”.

Finansējums pieejams Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Lauku attīstības programmas pasākuma "Riska pārvaldība" apakšpasākumā "Ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanas prēmija".

 

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.