LAD veic lauksaimniecībā izmantojamās zemes apsekošanu

08. oktobris, 2021
Platību maksājumi

No 2021.gada oktobra LAD ir uzsācis ikgadēju zemes vienību apsekošanu, lai pārbaudītu, vai 70% lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) ir apsaimniekota. Ja LAD konstatē, ka LIZ ir neapstrādāta vai nekopta, tad vietējā pašvaldība piemēro nekustamā īpašuma nodokļa papildlikmi. Ja neapstrādātā LIZ ir pieteikta platību maksājumiem, tad var tikt samazināti atbalsta maksājumi.

Apsekošanu LAD veic bez zemes vienības īpašnieka, tiesiskā valdītāja vai to pārstāvju klātbūtnes vismaz 1 ha lielās platībās. Apsekošanā tiek izmantoti satelītattēlu sniegtā informācija, gan arī klātienē iegūtie rezultāti.

Informācija par iepriekšējo gadu LIZ apsekošanas rezultātiem lasāma dienesta mājaslapā izvēlnē “Lauksaimniecībā izmantojamās zemes apsekošana”.

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.