Jūnijā sāks darboties Tehnikas un iekārtu katalogs

11. maijs, 2021
Projekti un investīcijas

Tehnikas un iekārtu katalogu izstrādājusi Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) un Lauku atbalsta dienestu (LAD), lai atvieglotu lauksaimniekiem tehnikas un iekārtu iegādi. Lielu atbalstu kataloga izveidošanā sniedza arī Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociācija. Katalogs būs pieejams kā elektroniskais rīks LAD tīmekļvietnē un tiks savienots ar elektroniskās pieteikšanās sistēmu. 

Tehnikas un iekārtu katalogs atvieglos atbalsta saņēmējiem iepirkumu procesu tehnikas un iekārtu iegādei Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam (LAP) apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībā” īstenošanai pārejas periodā 2021. un 2022. gadā, veicinot efektīvāku ES finansējuma administrēšanu un vienkāršojot LAD kontroles funkcijas.

LLKC kā neatkarīga iestāde nodrošinās tehnikas un iekārtu cenas vērtēšanas ekspertu komisijas darbību tehnikas un iekārtu vienību izmaksu noteikšanai un tās iekļaušanai katalogā. LLKC izvēlētie eksperti dos slēdzienu par tehnikas un iekārtu vienību cenas atbilstību vidējai tirgus cenai saskaņā ar vērtēšanas metodiku un apstiprinās vai noraidīs iesniegto pieteikumu par tehnikas un iekārtu vienības cenas ievietošanu katalogā.

Galvenā kataloga priekšrocība – samazināsies lauksaimnieka patērētais laiks projekta pieteikuma aizpildīšanai, kā arī būs vieglāk izvēlēties atbilstošu tehniku un iekārtas iecerētā projekta īstenošanai. Samazināsies kļūdu rašanās iespējas izmaksu pamatojošās projekta dokumentācijas sagatavošanā un pārbaudē. Tā kā iegādāties varēs tikai to tehniku vai iekārtas, kas ir iekļautas katalogā, tad būs arī ērtāk izvēlēties sev nepieciešamo – nebūs jāizvēlas lētākā un, iespējams neatbilstošākā, vienība. Šāda pieeja ļaus saīsināt arī laiku, kas nepieciešams LAD, vērtējot konkrēto projektu.

Katalogā katrai tehnikas un iekārtas vienībai, būs iespējami trīs komplektāciju piedāvājumi – bāzes un divas bagātīgāk aprīkotas komplektācijas.

Process no konkrētās tehnikas vai iekārtu vienības iekļaušanas katalogā līdz tās iegādei būs vienkāršs:

  1. tehnikas un iekārtu tirgotājs iesniegs vienību piedāvājumu katalogam,
  2. tehnikas un iekārtu cenas vērtēšanas komisija izvērtēs vienības cenas atbilstību,
  3. lauksaimnieks izvēlēsies atbilstošo tehniku vai iekārtu no kataloga,
  4. izvēlētā vienība automātiski tiks ierakstīta projekta pieteikuma tāmē.

Kaut arī pieteikšanās kārta pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākumam “Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās” ir paredzēta šāgada rudenī, katalogs publiski būs pieejams jūnijā, lai tehnikas un iekārtu tirgotāji un to pārstāvji varētu savlaikus iesniegt izvērtēšanai savus vienību piedāvājumus iekļaušanai katalogā.

Metodika tehnikas un iekārtu vienību izmaksu standarta likmes noteikšanai un tās iekļaušanai Tehnikas un iekārtu katalogā būs pieejama LAD un LLKC tīmekļvietnēs, bet LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā tā būs detalizēta metodika ar “soli pa solim” rīcību.

Informāciju sagatavoja Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

 

Tehnikas katalogs infografika.png

 

 

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.