Iespēja mācībām, ja vēlas saņemt bioloģiskos maksājumus

25. februāris, 2021
Platību maksājumi

Šā gads 3. februārī un 5.februārī Lauku atbalsta dienests organizēja vebinārus lauksaimniekiem par aktualitātēm. Viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem bija par iespējām iegūt nepieciešamo izglītību, lai saņemtu kādus konkrētus LAD administrētos atbalsta maksājumus. Daudz jautājumu bija par izglītību, lai varētu saimniekot bioloģiski.

Viena no iespējām apgūt nepieciešamo izglītību, ir apmeklēt Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotās tiešsaistes mācības vai tālmācība.

Lai saimnieki, kuri šogad uzņemas jaunas saistības bioloģiskajā lauksaimniecībā un kuriem šajā jomā nav pieredzes, saņemtu platību maksājumus, jāapgūst vismaz 160 stundu ilgs mācību kurss par bioloģiskās lauksaimniecības praksi un metodēm.

Nepieciešamās zināšanas tālmācībā vai tiešsaistes mācībās  iespējams gūt LLKC reģionālo biroju rīkotajās mācībās. Programmas noslēgumā pēc eksāmena nokārtošanas tiek izsniegta apliecība par profesionālās pilnveides izglītības programmas “Bioloģiskā lauksaimniecība” apgūšanu 180 stundu apjomā. Šīs programmas apgūšana nodrošina arī atbilstību nosacījumam “apguvis lauksaimniecības pamatzināšanas vismaz 160 stundu apjomā”, kas tiek izvirzīts lielākajā daļā saimniecības attīstības projektu, piesaistot to īstenošanā ES finanšu līdzekļus.

Tālmācības programma paredzēta tiem dalībniekiem, kuri vēlas zināšanas apgūt pašmācībā  jebkurā sev ērtā laikā, izmantojot LLKC Tālmācības sistēmā pieejamos mācību materiālus un konsultējoties ar lektoriem. Papildu informācija par šo programmu pieejama LLKC mājaslapā: https://ej.uz/dy7u

Tiešsaistes mācības būs saistošas saimniekiem, kuri gatavi vairāku nedēļu garumā piedalīties un aktīvi līdzdarboties tiešsaistes nodarbībās, kā arī daļu no programmas apgūt patstāvīgi. Vairāki LLKC reģionālie biroji mācības tiešsaistē ieplānojuši un daļa jau uzsākuši, taču, ja būs liela interese par šo programmu, tad tiks komplektētas jaunas grupas. Interesenti aicināti sazināties ar tuvāko LLKC reģionālo biroju, lai noskaidrotu par mācību grupu komplektēšanas iespējām.

Ieskaties! Aktuālo informāciju par jau ieplānotajiem bioloģiskās lauksaimniecības kursiem un citiem, lauksaimniekiem aktuālajiem tematiem var aplūkot šeit: https://ej.uz/woq9

BIO lauks māc_LLKC_horizontāls.png

Informāciju sagatavoja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot izmantot mūsu vietni, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm šeit.