Atbalsts negatīvo ekonomisko seku mazināšanai lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē

02. septembris, 2022
Projekti un investīcijas

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka no 2022. gada 2. septembra līdz 2. oktobrim ir iespēja pieteikties ārkārtas atbalstam negatīvo ekonomisko seku mazināšanai lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē. Tā ir pirmā pasākuma kārta par laika periodu 2022.gada 1. februāris – 31. maijs. Pieteikšanās norit, iesniedzot pieteikumu LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

Pirmās kārtas kopējais finansējums ir 6 miljoni eiro. Atbalstam var pieteikties lauksaimniecības produkcijas pārstrādātāji (reģistrēti/atzīti Pārtikas veterinārā dienestā), izņemot alkoholisko dzērienu, zivsaimniecības un akvakultūras apstrādes produktu ražotājus.

Pasākuma mērķis ir mazināt negatīvās ekonomiskās sekas, ko izraisījusi Krievijas agresija pret Ukrainu, daļēji sedzot iepakojuma vai energoresursu izmaksu pieaugumu, EBIT samazinājumu, vai arī dabasgāzes vai elektroenerģijas cenas pieaugumu. Lai pieteiktos atbalstam, pretendentam jāsniedz informācija par radušos ekonomisko grūtību sasaisti ar Krievijas agresiju Ukrainā, kā arī zvērināta revidenta ziņojums par atbalsta datu patiesumu.

Piesakoties atbalstam, pretendents apņemas krīzes gadījumā iesaistīties iedzīvotāju apgādē ar pārtiku un nepārtraukt darbību atbalstītajā nozarē vismaz 12 mēnešus pēc atbalsta saņemšanas.

Plašāka informācija par ārkārtas atbalstu un pieteikšanās nosacījumiem ir skatāma dienesta mājaslapā. Tālrunis uzziņām 67095000.

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.