ALTUM piedāvā atbalstu finanšu instrumentu aizdevumu un garantiju programmās

12. aprīlis, 2022
Projekti un investīcijas

Lauku atbalsta dienests sadarbojas ar "Attīstības finanšu institūciju Altum" (ALTUM). Lauksaimniekiem ir pieejams atbalsts finanšu instrumentu aizdevumu un garantiju programmās, ko var izmantot klienti, kuri pieteikušies atbalstam pasākumos "Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās", “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē” vai “Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā”.

Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam un pārejas perioda 2021. un 2022. gadam kopējais publiskais finansējums finanšu instrumentu īstenošanai ir 30 miljoni eiro:

  1. "Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās" – 17 miljoni eiro;
  2.  “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”– 4 miljoni eiro;
  3.  “Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā” – 9 miljoni eiro.

Lai noskaidrotu, kādas ir iespējas un nosacījumi saņemt aizdevumus vai garantijas lauksaimniekiem, pārstrādes uzņēmumiem vai lauku uzņēmējiem investīciju iegādei un būvniecībai, aicinām interesentus sazināties ar ALTUM tuvākajā reģionālajā centrā: https://www.altum.lv/lv/kontakti/.

Kārtību, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu finanšu instrumentu veidā, to finansējumu, atbalstāmo darbību un izmaksu attiecināmības nosacījumus, nosaka Ministru kabineta 2021. gada 23. novembra noteikumi Nr.769 “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība lauku attīstībai finanšu instrumentu veidā".

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.