ALTUM aicina savlaicīgi gatavot aizdevumu pieteikumus Lauku atbalsta dienesta apstiprināto projektu līdzfinansēšanai

21. marts, 2022
Projekti un investīcijas

Attīstības finanšu institūcija ALTUM aicina lauku saimniecības savlaicīgi sākt gatavot aizdevumu pieteikumus Lauku atbalsta dienesta (LAD) jaunajā atlases kārtā apstiprināto projektu līdzfinansēšanai. Šādā veidā lauku saimniecības, neatkarīgi no to lieluma, var kombinēt dažādos tām pieejamos Eiropas Savienības un valsts atbalsta veidus, lai turpinātu tālāko attīstību.

Pirms dažām nedēļām ir noslēgusies pieteikumu iesniegšana Lauku atbalsta dienesta jaunajā atlases kārtā projektiem par atbalstu ieguldījumiem lauku saimniecībās Ņemot vērā to, kādas investīcijas saimniecībā ir plānotas, LAD atbalsta intensitāte ir 20%-70% .

“Lai lauksaimnieks īstenotu LAD atbalstītu projektu, ir svarīgi, lai  saimniecībai būtu atbilstošs līdzfinansējums. LAD nosaka termiņu, kādā ir jāuzsāk projekta īstenošana un jāiesniedz dokumentācija, ka tās rīcībā ir finansējums projekta īstenošanai. Ja ar savu finansējumu nepietiek, aicinām jau laikus vērsties ALTUM, lai sagatavotos aizdevuma saņemšanai. Mēs labi pārzinām lauksaimniecības uzņēmumu vajadzības, izprotam sezonalitātes un citas ražošanas cikla svārstības, tāpēc palīdzēsim rast piemērotāko risinājumu un sniegsim kompetentus padomus,” saka ALTUM valdes loceklis Jēkabs Krieviņš. Viņš arī uzsver, ka ALTUM ar komercbankām nekonkurē un piedalās tādu dzīvotspējīgu projektu finansēšanā, kuriem banku finansējums ir ierobežots.

“Sadarbība starp institūcijām un klientu ir stūrakmens klienta veiksmei, veicot investīcijas savā saimniecībā vai uzņēmumā tā izaugsmei. LAD kā vienu no savām darba vērtībām ir noteicis atbalstu klientiem, jo svarīgi ir skaidrot un palīdzēt izvirzīt sasniedzamus mērķus. Ja projekts ir ļoti labs, bet nepietiek tikai ar LAD piešķirto finansējumu, tad ALTUM atbalsts ir ļoti vērtīgs. LAD pieredze rāda, ka ļoti svarīgi, lai lauksaimnieks uzdotu visām institūcijām neskaidros jautājumus – gan par to, kā aizpildīt projekta iesniegumu, kam var saņemt investīcijas gan par to, kur saņemt nepieciešamo papildu finansējumu,” saka LAD direktors Ģirts Krūmiņš.

Dažkārt klupšanas akmens, kas labām idejām traucē īstenoties dzīvē, ir  nepietiekamas zināšanas, kā efektīvi plānot finanses un izveidot reālu naudas plūsmu, tāpēc ALTUM ir noslēdzis vienošanos ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC), lai palīdzētu lauksaimniekiem sagatavot aizdevuma pieteikuma dokumentāciju.

“LLKC palīdz sagatavot lauksaimniekiem kvalitatīvākus projektu pieteikumus un līdz ar to veicina  ātrāku un vienkāršāku ALTUM finansējuma saņemšanu. Nereti ir ļoti vērtīgi izmantot visu trīs organizāciju pakalpojumus: LAD piedāvāto finansējumu projekta īstenošanai, ALTUM aizdevumu trūkstošā finansējuma segšanai un LLKC atbalstu pieteikumu izstrādē un dokumentācijas iesniegšanā. Mūsu pieredze liecina, ka gudri plānot un kombinēt finanses attaisnojas, un esam gatavi sniegt atbalstu tajā,” saka J.Krieviņš.

Tuvojoties pavasara lauku darbiem, ir aktualizējies arī jautājums par papildu finanšu līdzekļu pieejamību, lai nosegtu sējas, audzēšanas un ražas apstrādes izmaksas. ALTUM atgādina, ka ir beidzamais laiks pieteikties apgrozāmo līdzekļu finansējumam. Pirms aizdevuma lēmuma pieņemšanas ALTUM speciālisti vērtēs konkrētās saimniecības finanšu datus, finansējuma vajadzības un citu informāciju.

Par ALTUM:

ALTUM ir valstij piederoša finanšu institūcija, kas piedāvā valsts atbalstu dažādām mērķa grupām ar finanšu instrumentu palīdzību (piemēram, aizdevumi, kredītu garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.). ALTUM izstrādā un īsteno valsts atbalsta programmas, lai kompensētu tirgus nepilnības, kuras nevar atrisināt privātās finanšu institūcijas. 2017.gada jūnijā Moody’s ALTUM piešķīra Baa1 starptautisko kredītreitingu, kas apliecina tā stipro finanšu stabilitāti.

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

LAD izmanto sīkdatnes tehniskās darbības nodrošināšanai, lai veicinātu mūsu tīmekļa vietnes un pakalpojumu precīzu darbību. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei, tāpēc tās tiek iestatītas automātiski. Tīmekļa vietne papildu izmanto analītiskās sīkdatnes, lai veiktu analīzi un uzlabotu tīmekļvietnes darbību.

Jūs varat apstiprināt vai noraidīt LAD sīkdatnes, noklikšķinot uz blakus esošajām pogām. Plašāku informāciju skatiet mūsu Sīkdatņu politikā.