Veiksmes stāsti

Lauku atbalsta dienests apkopo veiksmes stāstu video, lai par Latvijas pozitīvo pieredzi pastāstītu visiem.

Aicinām ikvienu, kurš ir saņēmis Lauku atbalsta dienesta (LAD) administrēto valsts un Eiropas Savienības atbalstu laukiem, lauksaimniecībai, mežsaimniecībai un zivsaimniecībai, sūtīt savus veiksmes stāstus LAD uz e-pasta adresi prese@lad.gov.lv.

Video materiāli publicēti tikai informatīvos nolūkos un ar autoru atļauju.

 

Plānošanas periodā 2007-2013 realizētie LEADER projekti

Realizētie LEADER projekti sulu un vīnu ražošanā

 • ZS "Zarumi" (iegādātas iekārtas sulu spiešanai un pasterizācijai, iekārtotas ražošanas telpas),
 • Krimuldas muižas vīni (iegādātas tvertnes vīna raudzēšanai),
 • ZS "Pīlādži" / Zilver (izbūvēts cehs, iegādātas vīna raudzēšanas tvertnes un iekārtas).

Realizētie LEADER projekti biškopībā

 • Krists Ēberliņš / "Ēberliņu drava" (iegādāti moderni bišu stropi un medus sviede)
 • Biedrība "Strops" (iegādāts biškopības inventārs mācību dravai)
 • ZS "Veclauki" (iegādāta medus sviede un šūnu atvākošanas galds)

Realizētie LEADER projekti gaļas pārstrādē

 • IK "Bella I" (iegādātas iekārtas pelmeņu izgatavošanai un iekārtotas telpas ražošanai)
 • SIA "Primo KK" (iegāda iekārta gaļas kūpināšanai)
 • ZS "Rubuļi" (iegādātas iekārtas gaļas pārstrādei)

Realizētie LEADER projekti piena pārstrādē un maizes cepšanā

 • ZS "Lejnieki" (iegādāts ledusskapis kazas piena produktu uzglabāšanai)
 • LPKS "Viļāni" (iekārtotas ražošanas telpas un iegādātas jaunas iekārtas)
 • SIA "Purmalu spēka maize" (iegādāta maizes krāsns)

Realizētie LEADER projekti galdniecībā un mežsaimniecībā

 • IK "Asna G" (iegādāts galdnieka kombinētais darba galds)
 • SIA "Kalna nami" (iekārtotas ražošanas telpas)
 • Saldus Mežu īpašnieku apvienība (iegādāti mērinstrumenti mežu dastošanai)

Realizētie LEADER projekti dārzkopībā un augļkopībā

 • SIA "ASB Mežsaimnieks" (iegādāti aveņu stādi, stādu balstu sistēma un apdobju frēze)
 • Alvis Circenis (iegādātā kiploku stādāmā mašīna)
 • ZS "Veccepļi" (iegādātas iekārtas ābolu sulas spiešanai)
 • Arvis Šteiners (izveidots ābeļdārzs)

Zemnieku saimniecība "Vecsiljāņi"

Zemnieku saimniecības „Vecsiljāņi” saimniekošanas pamatnozares ir piena lopkopība un kviešu, miežu, auzu, rudzu, kukurūzas un zālāju audzēšana. Saimniecībā strādā 30 atbildīgi darbinieki, saimniecība apsaimnieko vairāk kā 900ha zemes, un kopj ap 300 piena gotiņas. 2010.gada martā ZS „Vecsiljāņi” sāka cietā siera ražošanu ar nosaukumu „Ievas siers”.

Zemnieku saimniecība "Bērziņas"

Matīšu pagasta V.Etmaņa zemnieku saimniecība "Bērziņas" ir dibināta 1992.gadā un nodarbojas ar augkopību - graudaugu, pākšaugu un eļļas augu audzēšanu. 

ZS "Bērziņas" saimnieki stāsta par to kā veiksmīgi ievērot zaļināšanas prasības.

Campo laivas

SIA "Campo" pasākuma „Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai” ietvaros iegādājusies iekārtas laivu ražošanai un programmatūru laivu modelēšanai. Campo ražotnē Skaistkalnē ražo vairāku modeļu kanoe laivas atpūtniekiem un tūristiem ar Twintex metodi, kuru pasaulē pielieto tikai daži ražotāji. 

Projekts īstenots pasākuma „Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai” ietvaros

Gardais mammas biezenis "Rūdolfs"

SIA "Lat Eko Food" ar LAD atbalstu ir īstenojusi projektu un saņēmusi atbalstu jaunas ražotnes būvniecībai, bioloģiskas bērnu pārtikas ražotnes izveidei un bērnu bioloģisko produktu ražošanas līnijai.

Tukuma piens

A/S "Tukuma piens" ar LAD atbalstu ir īstenojusi sešas projektu kārtas un saņēmusi atbalstu piena pārstrādes sistēmas pilnveidošanai, ražošanas efektivizācijai un eko produktu attīstībai. Iegādātas saldēšanas un pasterizēšanas iekārtas, fasēšanas iekārtas, piena fermentācijas un uzglabāšanas tvertnes, autoiekrāvēji un elektroniskie palešu pārvadātāji, dozēšanas un pildīšanas iekārtas, izbūvēta saldētava u.c.

Kafeja "Alīda" 

Pasākumā "Atbalsts uzņēmuma radīšanai un attīstībai" SIA "RA 5" saņēmusi atbalstu uzņēmuma dibināšanai, ar mērķi iekārtot ražošanas ēku un sākt ražot veselīgas pārtikas dzērienu - cigoriņu kafeju "Alīda". Iegādātas iekārtas izejvielu kaltēšanai, grauzdēšanai, apstrādei, smalcināšanai un malšanai, kā arī tās uzstādītas ražošanas ēkā Elkšņu pagastā.

Limbažu storaudzētava

SIA “GNR trans” storu audzēšanu uzsāka 2013.gadā un specializējas storu un storu ikru ražošanā, pārstrādē un arī zivju mazuļu audzēšanā.

SIA "Skrunda"

SIA “Skrunda” turpina karpu audzēšanas tradīcijas Skrundas zivju dīķos. Laika gaitā vairākkārt mainoties uzņēmumu nosaukumiem, ar zivsaimniecību te darbojas jau kopš 1947. gada. Pašlaik tiek apsaimniekoti 70 zivju dīķi, kopējā platība ir aptuveni 500 hektāru. Uzņēmums specializējies karpu pilna cikla audzēšanā – no mazuļiem līdz pieaugušām tirgus zivīm.

Annas zivjaudzētava

SIA “Annas Zivjaudzētava” atrodas Alūksnes novadā, dibināta 2003.gadā un specializējas foreļu audzēšanā. Zivjaudzētavā vienlaikus aug ap 250 000 zivju mazuļu, kas tiek audzēti 75 dīķos un divos recirkulācijas cehos. "Annas zivjaudzētavā" tiek audzētas trīs foreļu šķirnes - varavīksnes, strauta un tīģerforeles.

Uzņēmums ir realizējis divas projektu kārtas – mazuļu ceha būvniecībai un tirgus zivju ceha būvniecībai.

SIA “Zilā lagūna”

SIA "Zilā Lagūna" tika dibināta 1997.gadā un ir viens no mūsdienīgākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. Rūpnīcai Daugavpilī ir lieliska atrašanās vieta un tā saņem zivis, izmantojot sauszemes un jūras ceļus no jebkura punkta Eiropā un kompānija veic savu darbību Eiropā, Tuvajos Austrumos, Amerikā, pastāvīgi attīstot jūras velšu tirdzniecības zīmolus izplatītājiem un mazumtirdzniecībai un paplašinot tirdzniecības zīmolu sortimentu - „Latis”, „Mr.Fish”, “Hum-Hum”.

Uzņēmums ir īstenojis vienu projektu Eiropas Zivsaimniecības fonda pasākumā “Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde”, kura ietvaros ir iegādātas zivju pārstrādes iekārtas par 1,6 milj. EUR (publiskais finansējums 974 000 EUR).

SIA "KH SELECT"

Septiņas tonnas kūpinātas produkcijas dienā – ar šādu jaudu strādā 4200 kvadrātmetru lielā SIA “KH Select” rūpnīca Ādažos. Uzņēmums Latvijā darbojas jau desmit gadus un pārstrādā akvakultūras produkciju – lašus un lašveidīgās zivis, ko ieved galvenokārt no Norvēģijas. Visa saražotā produkcija tiek eksportēta.

Uzņēmums EZF pasākuma “Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde” ietvaros ir īstenojis divus projektus – jaunas rūpnīcas būvniecībai 2,3 milj. EUR (publiskais finansējums 1,4 milj. EUR) un modernu ražošanas iekārtu iegādei 1,9 milj. EUR (publiskais finansējums 1,2 milj. EUR).

SIA „Karavela” (Kaija)

Uzņēmums ir viens no lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Produkcijas izplatīšanai izmanto preču zīmi „Kaija”, kuras attīstības vēsture un produkcijas kvalitātes tradīcijas ir vairāk nekā 100 gadus senas. 

SIA „Karavela” ir īstenojusi divus projektus ES Zivsaimniecības fonda pasākuma „Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde" ietvaros - 2013.gadā ražotnes paplašināšanai, saņemot publisko finansējumu 2, 5 milj. eiro apmērā. Projekta īstenošanas rezultātā uzņēmums, iegādājoties jaunas tehnoloģiskās iekārtas, ir papildinājis uzņēmumā ražoto zivju produkcijas sortimentu ar jauniem produktiem, tādējādi nostiprinot savas pozīcijas esošajos produkcijas noieta tirgos. 2014.gadā par summu 730 000 EUR (publiskais finansējums 440 000 EUR), kur projekta mērķis ir attīstīt un pilnveidot zivju apstrādes procesu.