Pagaidu ārkārtas atbalsta pasākumi konkrētu augļu un dārzeņu ražotājiem

Pagaidu ārkārtas atbalsta pasākumi attiecas uz izņemšanas no tirgus (bezmaksas izplatīšanai un izplatīšanai citiem galamērķiem), ražas nenovākšanas un priekšlaicīgas novākšanas darbībām.

Atbalsta pretendents – atzīta ražotāju organizācija un individuālais ražotājs (t.sk. ražotāju grupā ietilpstošais ražotājs).

Pasākuma īstenošanas termiņš no 2016.gada 10.jūnija līdz 2017.gada 30.jūnijam, vai līdz brīdim, kad Latvijai noteiktais maksimālais produktu daudzums, par kuru var pretendēt uz atbalstu, ir pilnībā izlietots.

Atbalstāmie produkti: burkāni, galviņkāposti, ziedkāposti un brokoļi, āboli, bumbieri, plūmes,  mellenes, brūklenes, krūmmellenes, baltās un sarkanās jāņogas, upenes, ērkšķogas, avenes, kazenes, kazeņavenes, lielogu dzērvenes, ķirši, gurķi (sektās platībās), gurķi (atklātā laukā), tomāti (segtās platībās), tomāti (atklātā laukā).

Minimālā platība, ko var pieteikt atbalstam, ir 0,3 ha.

 

Svarīgi! 

Atbalsta iesniegumi Lauku atbalsta dienestā jāiesniedz ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms plānoto pasākumu veikšanas.

Ražotāju organizācijas atbalsta iesniegums par pagaidu ārkārtas atbalsta pasākumiem konkrētu augļu un dārzeņu ražotājiem

Individuālā ražotāja atbalsta iesniegums par krīžu novēršanas un pārvarēšanas darbībām

 

Normatīvie akti

KOMISIJAS DELEĢĒTĀ REGULA (ES) 2016/921 (2016. gada 10. jūnijs), ar ko nosaka turpmākus pagaidu ārkārtas atbalsta pasākumus konkrētu augļu un dārzeņu ražotājiem

2016. gada 14. jūnija Ministru kabineta noteikumi Nr. 361 "Noteikumi par augļu un dārzeņu ražotāju organizācijām"

2016. gada 16. novembra Ministru kabineta noteikumi Nr. 733  "Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 14. jūnija noteikumos Nr. 361 "Noteikumi par augļu un dārzeņu ražotāju organizācijām""