Rekordliels lauksaimnieku skaits saņem vienotā platību maksājuma avansu jau pirmajā dienā

16. oktobris, 2018
Platību maksājumi

Šodien, 2018.gada 16.oktobrī, vienotā platību maksājuma avansu Lauku atbalsta dienests izmaksā rekordlielam lauksaimnieku skaitam – 36 000 klientu. Kopējā izmaksātā summa pirmajā dienā ir vairāk nekā 58 miljoni eiro. Šis ir pirmais gads, kad maksājums tik lielam lauksaimnieku skaitam tiek veikts tik ātri. Pirms gada tik liels klientu skaits saņēma minēto maksājumu līdz oktobra beigām.

Panākt šādu izrāvienu ir bijis iespējams, jo LAD ir būtiski pilnveidojis savu darbu un daļu procesu automatizējis: informācijas sistēmā izveidotais “zaļais koridors” vairāk nekā 60% platību maksājumu pieteikumu administrēšanu veica bez darbinieku iesaistes.

Vienotā platību maksājuma finansējums 2018. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir palielinājies par 10 procentiem, un provizoriskā atbalsta likme ir aptuveni 75 eiro/ha, no kuras avansa maksājumā tiek izmaksāti 70 procenti, t.i., 52,5 eiro/ha.

Tuvākajās dienās lauksaimnieki saņems arī avansa maksājumu 85 procentu apmērā apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi.

LAD aicina lauksaimniekus vēlreiz pārliecināties Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā, vai Lauku atbalsta dienestam ir sniegtas visas nepieciešamās atbildes, lai maksājumus būtu iespējams saņemt savlaicīgi. Ņemot vērā, ka gan iepriekšējais, gan šis gads lauksaimniekiem laikapstākļu dēļ ir bijis pārbaudījumu pilns, LAD mērķtiecīgi strādā, lai maksājumi lauksaimnieku kontos nonāktu pēc iespējas ātrāk.

Tālrunis klientiem
67095000
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.
Pirmdien: 8:30-18:00
O., T., C.: 8:30-17:00
Piektdien: 8:30-16:00

Klientu apkalpošanas centri

Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot izmantot mūsu vietni, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm šeit.