Piešķirts viss no akcīzes nodokļa atbrīvotais dīzeļdegvielas apjoms. Svarīgas izmaiņas 2020.gadā!

02. decembris, 2019
Valsts atbalsts

Lauksaimniecības produkcijas ražotājiem ir piešķirts atlikušais no akcīzes nodokļa atbrīvotais dīzeļdegvielas apjoms. Līdz 30.novembrim lauksaimnieki bija tiesīgi iegādāties dīzeļdegvielu ne vairāk kā 90% no kopējā piešķirtā daudzuma, šobrīd pieejams viss apjoms .

Dienests atkārtoti izvērtēja lauksaimniecības produkcijas ražotāja atbilstību noteiktajām prasībām. Ja tika konstatēts, ka piešķirtais dīzeļdegvielas daudzums ir mainījies, tika nosūtīts atkārtots lēmums par piešķirto degvielas apjomu. Izlietotās degvielas daudzumam un pieejamajam atlikumam var sekot līdzi dienesta Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā un Mobilajā aplikācijā.

Degvielu ar akcīzes nodokļa atbrīvojumu var iegādāties pie tirgotājiem, kuri reģistrējušies šādas degvielas tirdzniecībai. Saraksts ar degvielas tirgotājiem publicēts dienesta mājaslapā sadaļā „Dīzeļdegviela lauksaimniekiem”.

Svarīgi ņemt vērā!

No 2020. gada tiek palielinātas prasības attiecībā uz ieņēmumiem no lauksaimnieciskās ražošanas vai akvakultūras produkcijas ražošanas, neieskaitot saņemto valsts un Eiropas Savienības atbalstu, atbilstoši Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtajai gada ienākumu deklarācijai vai uzņēmuma gada pārskatam par iepriekšējo taksācijas gadu.

Ja līdz šim tie bija vismaz 285 eiro no hektāra, tad nākošgad tie būs 350 eiro. Saimniecībām, kas atbilstoši normatīvajiem aktiem par bioloģisko lauksaimniecību ir sertificētas bioloģiskās saimniecības, tie bija vismaz 200 eiro no hektāra, bet būs 210 eiro.

Aicinām lauksaimniekus izvērtēt šā gada ieņēmumus, lai 2020.gadā varētu saņemt no akcīzes nodokļa atbrīvoto dīzeļdegvielu.

Pielikumi

Tālrunis klientiem
67095000
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.
P.-P.: 7.00-20.00

Klientu apkalpošanas centri

Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot izmantot mūsu vietni, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm šeit.