Piena lopkopji un liellopu audzētāji saņems ārkārtas atbalstu (papildināts)

20. jūlijs, 2020
Valsts atbalsts

Zemkopības ministrija ir sniegusi informāciju par ieņēmumu samazinājuma apmēriem noteiktās lopkopības nozarēs. Nozares ražotāju kopējie ieņēmumi 2020. gadā no aprīļa līdz jūnijam:

  1. Piena ražošanā bija samazinājušies par 9,1% salīdzinājumā ar nozares ražotāju kopējiem ieņēmumiem laikposmā no aprīļa līdz jūnijam vidēji iepriekšējos trijos gados,
  2. Liellopu audzēšanā bija samazinājušies par 26,8% salīdzinājumā ar nozares ražotāju kopējiem ieņēmumiem laikposmā no aprīļa līdz jūnijam vidēji iepriekšējos trijos gados,
  3. Cūkkopībā bija samazinājušies par 11,2% salīdzinājumā ar nozares ražotāju kopējiem ieņēmumiem 2019. gadā no aprīļa līdz jūnijam.

Lai saņemtu atbalstu, lauksaimniekiem nav jāaizpilda pieteikums. 

Lauku atbalsta dienests sāk izvērtēt informāciju par tiem piena ražotājiem un liellopu audzētājiem, kuri var saņemt vienreizēju valsts atbalstu ienākumu stabilizēšanai. Tiklīdz tiks saņemti dati no Lauksaimniecības datu centra, dienests pārskatīs, vai atbalsta pretendenti atbilst saņemšanas statusam – vai uz 2019.gada 31. decembri saimniecības vai uzņēmumi nav nonākuši grūtībās. Plānots, ka atbalstu izmaksās šā gada augusta otrajā pusē.

Ir jāievēro nosacījumi atbalsta saņemšanai.

Par slaucamām govīm

  1. Atbalsts slaucamām govīm, ja no 2020. gada 1. aprīļa līdz 30. jūnijam bijušas vismaz 3 slaucamas govis un piens pārdots piena pārstrādātājam.
  2. Ir bijis vismaz 5 % ieņēmumu kritums pret iepriekšējo 3 gadu attiecīgo laika periodu.
  3. Maksājums nav lielāks kā 86 eiro par slaucamu govi.

Par gaļas liellopiem

  1. 2020. gadā no aprīļa līdz jūnijam no saimniecības kautu vai eksportētu gaļas šķirņu vai šādu šķirņu krustojumā iegūtu liellopu un par piena šķirņu vai kombinētās (piena-gaļas) šķirnes vīriešu kārtas liellopu.
  2. Realizācijas brīdī liellopa vecums ir sasniedzis vismaz sešus mēnešus, bet nav pārsniedzis 16 mēnešus.
  3. Ir bijis vismaz 5 % ieņēmumu kritums pret iepriekšējo 3 gadu attiecīgo laika periodu.
  4. Maksājums 137 eiro par gaļas šķirnes liellopu vai 96 eiro par piena šķirnes bulli.

Plašāka informācija par atbalstu pieejama dienesta mājaslapā izvēlnē “Atbalsts ienākumu stabilizēšanai noteiktām lopkopības nozarēm”.

Ņemot vērā, ka cūkkopībā ieņēmumu kritums nav sasniedzis 20%, šajā nozarē atbalsta pieejamība tiks vērtēta atsevišķi.

Vienreizējais atbalsts tiek izmaksāts atbilstoši Ministru kabineta 2020. gada 14. aprīļa noteikumiem Nr. 219 "Kārtība, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts atbalstu lauksaimniecībai, lai mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi".

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot izmantot mūsu vietni, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm šeit.