Pabeigta LIZ apsekošana

21. novembris, 2019
Platību maksājumi

Dienests ir apsekojis lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) platības, lai noskaidrotu, vai zeme tiek uzturēta labā lauksaimniecības un vides stāvoklī. Šogad apsekoti 2,22 miljoni ha LIZ. Apsekošanā izmantota satelītattēlu sniegtā informācija, gan arī klātienē iegūtie rezultāti.

Ja salīdzina Valsts Zemes dienesta sniegtos datus par LIZ ar iepriekšējiem gadiem, var secināt, ka valstī samazinājusies kopējā LIZ platība. Tas ietekmējis arī dienesta apsekošanas rezultātus – nekopto platību palicis mazāk, bet samazinājies arī kopto platību apjoms.

Zemes īpašniekiem ir jāapstrādā vismaz 70% no kadastrā esošās lauksaimniecībā izmantojamās zemes, lai tā tiktu uzskatīta par koptu. Ja LAD konstatē, ka LIZ ir neapstrādāta vai nekopta, tad vietējā pašvaldība piemēro nekustamā īpašuma nodokļa papildlikmi. Ja neapstrādātā LIZ ir pieteikta platību maksājumiem, tad tiek piemēroti atbalsta apjoma samazinājumi.

LIZ apsekošanas laikā pirmo gadu dienests kartē (https://karte.lad.gov.lv) publicēja informāciju par sākotnējiem rezultātiem, norādot nekoptās LIZ platības. Tas palīdzēja lauksaimniekiem savlaicīgi izvērtēt viņu īpašumā esošo zemju stāvokli.

Lauksaimniecībā izmantojamās zemes apsekošanas rezultāti 2019.gadā skatāmi dienesta mājaslapā “LIZ apsekošanas rezultāti”.

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot izmantot mūsu vietni, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm šeit.