Noslēgusies sezonas laukstrādnieku reģistrācijas ceturtā sezona

05. decembris, 2017
Citi pasākumi

2017. gada 30. novembrī noslēdzās ceturtais gads, kad veiksmīgi tiek izmantots sezonas laukstrādnieku reģistrācijas modulis. Visā Latvijā saimniecības, kas darbojas augļkopības un dārzeņkopības nozarēs, kā arī nodarbina laukstrādniekus sezonas rakstura darbos - augļkoku, ogulāju un dārzeņu audzēšanā vai stādīšanā, sējumu un stādījumu kopšanā, ražas novākšanā, augļu, ogu un dārzeņu šķirošanā, var izmanto Lauku atbalsta dienesta (LAD) Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS) šo darbinieku uzskaitei.

Četru gadu laikā pieaudzis ir gan saimniecību skaits, kuras izmanto sezonas laukstrādnieku moduli, gan arī nodarbināto sezonas laukstrādnieku skaits. Vislielākais nodarbināto skaits reģistrēts saimniecībās Zemgalē, Ziemeļkurzemē un Lielrīgā. Šo reģionu aktivitāte palikusi nemainīga kopš sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīma ieviešanas 2014. gadā.

Arī visu šo sezonu laikā kopējie rādītāji ir tikai auguši, kas apliecina, ka iespēju izmantot LAD moduli sezonas laukstrādnieku reģistrēšanai izmanto arvien vairāk saimniecību – no 89 saimniecībām 2014. gadā līdz 166 – 2017. gadā. Nodarbināto skaits programmas īstenošanas laikā audzis no 1804 līdz 2763, vidējā darba samaksa vienam nodarbinātajam sezonā ir pieaugusi no 143 eiro līdz 334 eiro.

Izmantojot šo nodokļa režīmu, ieguvēji ir gan saimnieki, gan nodarbinātie. Sezonas laukstrādnieku ienākumu nodoklis ir 15% no nopelnītā atalgojuma, un nodarbinātais kļūst sociāli apdrošināts pensijai.  Plašāka informācija par sezonas laukstrādnieku reģistrāciju ir pieejama izvēlnē “Sezonas laukstrādnieki”

Pielikumi

Tālrunis klientiem
67095000
Pirmdien: 8:30-18:00
O., T., C.: 8:30-17:00
Piektdien: 8:30-16:00

Klientu apkalpošanas centri

Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot izmantot mūsu vietni, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm šeit.