Kāds bijis 2019.gads Lauku atbalsta dienestā?

30. decembris, 2019

2019.gads pēc diviem gadiem, ko skāra dažādi lauksaimniekiem nelabvēlīgi laikapstākļi, bijis salīdzinoši stabils. Par to liecina gan dienesta klientu interese par iespējām investīcijās, gan atbalstam pieteikto platību un kultūru raksturojums. Vienlaikus 2019.gadā dienests īstenojis daudzas jaunas, inovatīvas aktivitātes.

Dienests ir sagatavojis ērtu rīku – mobilo aplikāciju. Aplikāciju var izmantot visi tie dienesta klienti, kuri izmanto Elektronisko pieteikšanās sistēmu. Mobilā aplikācija nodrošina ātrāku un vienkāršāku komunikācija starp dienestu un tā klientiem, ļaujot klientiem informāciju saņem ātrāk un informēt dienestu par izmaiņām saimniekošanā.

Platību maksājumu izmaksas ziņā šis ir bijis rekorda gads. Jau pirmajā dienā, kad var veikt platību maksājumus – 16.oktobrī, tika izmaksāta rekordliela vienotā platību maksājumu avansu summa: 80 miljonus eiro saņēma 39,5 tūkstoši klientu. Pirms gada avansu šajā dienā saņēma 29,7 tūkstoši lauksaimnieku. Līdz gada beigām vienoto platības maksājumu pilnā apmērā saņēmuši 98% klientu.

Liela interese bijusi arī par investīciju pasākumiem, saņemts liels iesniegto projektu skaits, arī LEADER programma bijusi ļoti populāra.

Plašāku informāciju par dienesta paveikto var lasīt infografikā.

 

Pielikumi

Tālrunis klientiem
67095000
P.-P.: 8.00-20.00
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.


Klientu apkalpošanas centri

Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot izmantot mūsu vietni, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm šeit.