Dienests Latvijā jau 20 gadus

01. aprīlis, 2020
Citi pasākumi

Lauku atbalsta dienestam šogad 1.aprīlī aprit 20 gadi! Visu šo gadu laikā dienesta misija ir bijusi atbalstīt Latvijas lauku attīstību, godprātīgi administrējot Eiropas Savienības un valsts finansējumu. Par savām galvenajām vērtībām dienests uzskata klientu orientētu pieeju, attīstību, kompetenci un objektivitāti.

Dienesta darbā vienmēr ir ņemtas vērā klientu – lauksaimnieku, mežsaimnieku un zivsaimnieku vajadzības. Ir meklēti jauni risinājumi, lai sniegtie pakalpojumi būtu klientiem ērti un pieejami. Dienests savā darbā izmanto mūsdienīgu tehnoloģiju piedāvātās iespējas un ievieš dažādus inovatīvus risinājumus ar vienotu mērķi – atbalstīt klientus. Dienesta klienti ir tā dzinējspēks un atbalsts!

Dienests izsaka lielu pateicību par sadarbību šo gadu gaitā kolēģiem Zemkopības ministrijā un citās iestādes, dažādu nozaru nevalstiskajām organizācijām, uzņēmumiem Latvijā, pašvaldībām un daudziem citiem sadarbības partneriem. Savstarpējās diskusijās un atbalstot vienam otru ir izdevies paveikt ļoti daudz!

Dienesta galvenais uzdevums ir administrēt valsts un Eiropas Savienības atbalstu laukiem, lauksaimniecībai, mežsaimniecībai un zivsaimniecībai. Kopā šajos gados izmaksāti 7,3 miljardi eiro. Tos dienesta klienti saņēmuši gan par apsaimniekotām un koptām platībām, gan dažādu investīciju pasākumu īstenošanai, gan ciltsdarbam un citiem mērķiem.

Kā Lauku atbalsta dienesta darbu vērtē klienti un ko dienestam ir izdevies paveikt – to var noskaidrot, noskatoties video!

Svinot Lauku atbalsta dienesta 20 gadu jubileju, ir sagatavoti interesanti dati par dienesta darbu. Tos var skatīt infografikos:

 

Kā dienests izmanto tehnoloģiju iespējas, lai ātri, efektīvi un klientiem ērti veiktu savu darbu? Ir izveidota apjomīga Informācijas sistēma – tai ir vairāk nekā 80 000 ārēju lietotāju. Šogad ir jau 98% e-iesniegumu un e-lietu, papīra dokumentu dienestā ir ļoti maz: 

Latvija veiksmīgi darbojas programma “Piens un augļi skolai”. Šī ir iespēja bērniem un jauniešiem bez maksas trīs reizes mācību nedēļā saņemt gan piena produktus, gan augļus un dārzeņus. Produktus saņem pirmsskolnieki un 1.-9.klašu skolēni. Ārkārtējās situācijas laikā programmas darbība ir pārtraukta, bet dienests cer, ka jaunajā mācību gadā produkti bērniem un jauniešiem atkal būs pieejami.

Dienests ir apkopojis interesantus faktus par programmas darbību, piemēram, bērni Latvijas skolās gada laikā izdzer pienu un apēd auļus un dārzeņus, kas saietu 1 km garā vilciena sastāvā.

 Mežsaimniecībai ir nozīmīga loma Latvijas tautsaimniecībā, LAD atbalsta arī šo nozari. Kas paveikts 20 gados – skaties infografikā!

Zivsaimniecība kopš 2007.gada saņēmusi 230,7 milj. eiro. Tas ļāvis sakārtot zvejas ostas, modernizēt uzņēmumus un veikt daudzas citas aktivitātes. Plašāka informācija infografikā!

 LAD Elektroniskā pieteikšanās sistēma ir ērts rīks lauksaimniekiem, kas augstu novērtēta pasaulē kā labās prakses piemērs. To lieto gandrīz visi vairāk nekā 60 000 klientu.

Dienestā arvien aktīvi strādā robots Varis un virtuālā asistente Ieva - zinoši un enerģiski kolēģi. Varis strādā ar sistēmu datiem, bet ar Ievu var aprunāties ikviens, uzdodot viņai savus jautājumus.

Kāda kultūra tiek audzēta? Kad lauks ir ticis nopļauts vai uzarts? Šo informāciju LAD iegūst no satelītiem, kas riņķo ap zemi reizi nedēļā.

 

Ātrāk, drošāk, precīzāk - tādi ir LAD darbinieku ieguvumi kontrolēs izmantojot dronus. Dažus datus vari aplūkot infografikā:

 

Pielikumi

Tālrunis klientiem
67095000
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.
P.-P.: 7.00-20.00

Klientu apkalpošanas centri

Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot izmantot mūsu vietni, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm šeit.