"Atspēriens izaugsmei" par zivsaimniecību Latvijā

29. oktobris, 2019
Projekti un investīcijas

Zivsaimniecības nozare Latvijā ir piedzīvojusi gan kāpumus gan kritumus, bet tā turpina mērķtiecīgi attīstīties. Lai izaugsme turpinātos, ir nepieciešams gan Eiropas Savienības, gan arī valsts atbalsts. Par atbalsta pasākumiem un situāciju zivsaimniecībā Latvijā plaša informācija sniegta raidījuma “Atspēriens izaugsmei” sižetā.

LAD Zivsaimniecības un valsts atbalsta departamenta direktors Rinalds Vācers atzīst: “Ņemot vērā Krievijas noteiktās sankcijas, situācija nozarē bija grūta gan zvejniecībā gan zivju pārstrādē. Uz šo brīdi tā ir normalizējusies. Tie uzņēmumi, kas palikuši tirgū, ļoti veiksmīgi attīstās; vairāki uzņēmumi iekaro Eiropas tirgus.

Tieši dalība izstādēs bija izšķiroša pēc Krievijas sankciju ieviešanas, uzņēmējiem bija jāmaina tirgi. Tie uzņēmēji, kuri pirmie spēja pārorientēties, tie šobrīd arī veiksmīgi strādā un attīstās.”

SIA “Karavella” valdes loceklis Andris Bite norāda: “Ja nebūtu atbalsta programmu, diez vai mums būtu finansiālas iespējas un drosme ieguldīt attīstībā vairāk nekā piecus miljonus eiro. Tas viennozīmīgi ir palīdzējis mums gan izdzīvot, gan pārorientēties, atrast jaunus ceļus, kur iet tālāk.”

Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents Didzis Šmits: “Protams, ka Krievijas sankciju efekts bija milzīgs. Ja vēl pirms laika ar konservētu zivju apstrādi aktīvi tirgū darbojas 20 uzņēmumi, tad tagad tas ir nepilns desmits uzņēmumu. Tomēr, salīdzinot ar citām lietām Eiropas Savienībā, Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds ir bijis un nākotnē noteikti būs ar plus zīmi - Latvijā ar ļoti treknu plus zīmi.”

Plašāka informācija sižetā.

Tālrunis klientiem
67095000
Maksa tiek ieturēta, ņemot vērā izvēlēto mobilo operatoru un tarifu.
P.-P.: 7.00-20.00

Klientu apkalpošanas centri

Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot izmantot mūsu vietni, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm šeit.